Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar:

Giriş Tarihi: 20.2.2015 18:48
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar:
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Aliağa’nın diğer özelliklerini de ön plana çıkarmak istiyoruz. Aliağa’nın turizm noktasında öne çıkarabileceği önemli değerlere sahip olduğuna inanıyoruz" dedi.
Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden biri olan ’in Aliağa ilçesi, petrol ve demir çelik üretimi gibi sahip olduğu sanayi potansiyelinden sonra gözünü bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizme dikti. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, sanayi kenti olarak tanımlanan Aliağa hakkında değerlendirmelerde bulundu. Acar, Aliağa’nın gelişmiş sanayisi kadar zengin tarihi değerleri ve el değmemiş doğal güzellikleriyle turizme elverişli bir ilçe olduğunu ifade ederek, "İlçemiz için devlet politikaları sanayi ve ağır sanayi bölgesi üzerine kurulmuş ve bir turizm bölgesi olarak yatırımlar Aliağa’da maalesef yeterli düzeyde olmamış. Ancak biz yerel yönetim olarak önümüzdeki yıllarda Aliağa’nın diğer özelliklerini de ön plana çıkarmak istiyoruz. Aliağa’nın turizm noktasında öne çıkarabileceği önemli değerlere sahip olduğuna inanıyoruz. Aliağa’nın geleceğinden çok umutluyuz. Hedeflerimiz var. Aliağa Türkiye’nin önemli bir sanayi şehri, bu önemini daha da artırarak sürdürecektir. Aliağa sanayisi, kültürü, turizmi, tarımı, sosyal yaşam alanları ve insanlarıyla bence ülkemizin dünyaya açılan kapısı olacaktır" dedi.
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, söyle konuştu:
"İnsanlık tarihinin en önemli uygarlıklarının temellerinin atıldığı Aiolis bölgesinde kurulu olan İlçemizde 4 antik kentten en önemli ve ilk liman şehirlerinden biri olan Kyme’yi Aliağa’da bile çok az insan biliyor. Bu nedenle de öncelik olarak Kyme Antik Kenti’mizin tanıtımına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Aliağa’nın hava kirliliğinde fabrika yoğunluğu kadar ağır vasıta trafiği de etkili. O ağır vasıta trafiğini engellemek için bizim mutlak suretle farklı ulaşım yollarını örneğin demiryolu ulaşımını aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bu konuyla ilgili Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığımızın çok ciddi şekilde ulaşım master planı hazırlaması lazım. Bölgedeki limanlara girecek demiryollarını oluşturmamız gerekiyor. Öte yandan bugün 83 bin olan İlçe nüfusunun önümüzdeki 10 yıllık süreçte 200-250 bine ulaşacağı öngörülüyor. Aliağa’yı taşımak istediğimiz noktaya ulaştırmak için bu gerçekleri de göz önünde bulundurmak zorundayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN