Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Susam, Hesap Gününde Esnafın Desteğini İstedi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:59
Susam, Hesap Gününde Esnafın Desteğini İstedi
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Onursal Başkanı ve CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, gelecek dönem için kontenjan adayı olduğunu belirterek esnaftan destek istedi. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ise “Esnaf teşkilatının desteği seninle beraber yolun açık olsun” dedi.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Onursal Başkanı ve CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) 5 senesini esnaf odaları başkanlarına anlattı. Susam’ın TBMM’de yaptığı konuşmalardan derlenen sunumun gösterildiği toplantıda, gelecek dönem için kontenjan aday adayı olduğunu söyleyen Susam, esnaf odası başkanlarından gelecek dönem için destek istedi. İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu da, Susam’ın Meclis’te esnaf teşkilatı için yaptıkları nedeniyle teşekkür ederek Susam’a destek verdiklerini kaydetti.
“GÜÇLÜ BİR SES OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”
Esnaf teşkilatının, ahilik geleneğinin gereklerini yapan milletvekili olmaya özen gösterdiğini kaydeden Susam, şöyle konuştu: “Meclis’te birçok yasal düzenleme gerçekleştirdik. Esnaf teşkilatının görüşü, önerisi, desteğini aldım. Onların önerdiği konuları komisyonlara sunarak mecliste 184 konuşma yaptım. Birçok kanun teklifi verdim. Güçlü ve kararlı sesiniz olmada elimden geleni yaptım. Allah izin verirse, sizin desteğiniz olursa, partimin genel başkanı beni tekrar milletvekili listesinde gösterirse aynı kararlılıkla görevimi yapmaya devam edeceğim. Esnaf teşkilatlarından gelen güçlü bir ses olmaya devam edeceğim. Bana görev süresi içinde destek verenlere teşekkür ediyorum. Yeni dönemde sizlerin desteğiyle göreve talibim. Desteğinize teşekkür ediyorum.”
“SUSAM’IN HESAP VERME GÜNÜ”
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da, şunları söyledi: “Bugün yaptığımız toplantı, Susam’ın teşkilata hesap verdiği gündür. Teşkilata gelip neler yaptığını anlatıp destek istediği gündür. Haziran ayında yapılacak seçimler nedeniyle Sayın Susam, yeni dönem için kontenjan adayı olduğunu söyledi ve destek istedi. Esnaf teşkilatının desteği seninle beraber yolun açık olsun. Biz bu geçtiğimiz dönem içinde yaptığınız çalışma için teşekkür ediyoruz. Neler yaptığınızı en iyi bilenler olarak günü gününe takip ediyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde Susam’ın esnaf sanatkarları temsilen Meclis’te yer almasını diliyoruz.”
“ADAY ADAYLARI ÖNDE ESNAF TEŞKİLATINA GİDECEK”
Seçim dönemi geldiğinde aday adaylarının geçen dönem olduğu gibi bu dönemde odaları ziyaret edeceğini belirten Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: “Biz esnaf teşkilatı olarak hepsine kusursuz ev sahipliği yapmaya özen gösterdik. Aday olanların şimdi çıkacakları nokta, gidecekleri yerleri takip edin. Pazara gelecekler. Kahvehanelere gelecekler, pastanelere gelecekler. Berber dükkanına gelip tıraş olacaklar. Minibüse taksiye binecekler. Bütün siyasi partiler, bütün adaylar esnaf teşkilatına gelecekler. Sizin başkanınız olarak size şunu söylüyorum; hangi siyasi partiden olursa olsun ev sahipliğinde kusurunuz olmaya. En güzel yerlerde oturasınız, en iyi şeyleri ikram edesiniz. Sofranızı, gönlünüzü, kapınızı açın ancak şunu da unutmayın; sakın ola ki sorunlarınızı aktarmada eksikliğiniz olmasın. Esnaf teşkilatının sorunlarını da gelen adaylara aktarmakta kusurunuz olmasın.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Susam, Hesap Gününde Esnafın Desteğini İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN