Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Amarant Tahılı kaç kalori?

Amarant Tahılı Kaç Kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Amarant Tahılı % 70,39 karbonhidrat, % 14,63 protein, % 7,57 yağdan oluşur. Amarant Tahılı kaç kalori? Amarant Tahılı diyette yenir mi? Amarant Tahılı besin değerleri nedir? Amarant Tahılı karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Paket Amarant Tahılı 556,50 kaloridir. Amarant Tahılı içeriğinde 97,88 Karbonhidrat(g), 20,34 Protein(g), 10,53 yağ(g), 10,05 lif(g), 6,00 Sodyum(mg), 762,00 potasyum(mg), 238,50 Kalsiyum(mg), 3,00 A Vitamini(ui), 6,30 C Vitamini(mg), 11,42 ve Demir barındırır. Amarant Tahılı kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Amaranth tohumu zayıflatır mı?

Tok tutuyor, zayıflatıyor: Amaranth, buğdaya kıyasla çok daha az nişasta içermektedir. İçeriğindeki yüksek lif sayesinde bağırsak hareketlerini arttırmaya yardımcıdır. Yüksek protein ve lif içeriği ile tok tutmaya yardımcı olarak, zayıflama diyetlerinde kilo verdirici özelliğinden faydalanılabilir.

Amaranth gluten var mı?

Tuğçe Ünlüdağ, "Amaranth'da doğal olarak bulunan Skualen, tümörlere kan gidişini durdurabilecek bir antioksıdandır. Amaranth gluten içermez ve kötü kolesterolü düşürmede neredeyse yulaf kadar etkilidir.

Amaranth nedir nasıl kullanılır?

Amarantın tohumlarını tüketebiliyoruz. Bu tohumlar tıpkı kinoaya benziyor. Bu amarant tohumlarını kullanarak birbirinden nefis salatalar, pilavlar yapmanız mümkün. Haşlama mantığıyla pişirebilir, afiyetle tüketebilirsiniz.

Amarant tahıl mı?

Amarant, son zamanlarda popülerlik kazanmış olmasına rağmen binlerce yıldır dünyanın belirli bölgelerinde kullanılan bir diyet lifidir. Buğday veya yulaf gibi tahıl gevreği değildir, fakat benzerdir. Besleyici bir tahıl olmasının yanı sıra glutensizdir ve protein, lif, mikro besin ve antioksidan bakımından zengindir.

SON DAKİKA