Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Çavdar Ekmeği kaç kalori?

Çavdar Ekmeği kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Çavdar Ekmeği % 76,96 karbonhidrat, % 10,60 protein, % 1,61 yağdan oluşur. Çavdar Ekmeği kaç kalori? Çavdar Ekmeği diyette yenir mi? Çavdar Ekmeği besin değerleri nedir? Çavdar Ekmeği karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Dilim (İnce) Çavdar Ekmeği 63,30 kaloridir. Çavdar Ekmeği içeriğinde 13,15 Karbonhidrat(g), 1,81 Protein(g), 0,27 yağ(g), 1,72 lif(g), 128,40 Sodyum(mg), 65,10 potasyum(mg), 5,70 Kalsiyum(mg), 0,62 ve Demir barındırır. Çavdar Ekmeği kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Çavdar Ekmeği kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

1 dilim tam çavdar ekmeği kaç kalori?

Çavdar Ekmeği Besin Değeri Ortalama olarak, 1 dilim çavdar ekmeğinin besin değeri şu şekildedir: Kalori: 83 kalori. Protein: 2.7 gram.

Çavdar ekmeği diyette yenir mı?

Çavdar ekmeği kilo kontrolü için diyet gıdası olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak kontrolsüz tüketim yapılan her gıdanın faydasından çok zararı olabileceği gibi çavdar ekmeğinde de gereğinden çok tüketildiğinde gözle görülür kilolara sebebiyet verebilir. Yemeklerde 2 dilim çavdar ekmeği tüketmek ideal orandır.

2 adet çavdar ekmeği kaç kalori?

Ayrıca kepekli ekmekte olduğu gibi diyabet hastaları için de ideal bir seçim olacaktır. Gramında kepekli ekmek ile aynı kalori bulunur. 2,1 kalori değere sahiptir. 1 Dilim çavdar ekmeği kaç kalori diye sorarsanız ise diliminde 75 kalori bulunur. Çavdar besin değerleri açısından da zengin bir gıdadır.

Çavdar ekmeği neye faydalıdır?

* Çavdar lif, protein, potasyum, kalsiym, demir, fosfor, magnezyum, mangan, B1 vitamini, folik asit, tiamin, niasin ve antioksidanlar açısından zengindir. Bu besin vitamin, mineral ve antioksidanlar kötü kolesterolü düşürmeye, kalp hastalıkları riskini azaltmaya, kanser ve diyabeti önlemeye fayda sağlar.

SON DAKİKA