Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Dağ Çileği kaç kalori?

Dağ Çileği kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Dağ Çileği % 63,01 karbonhidrat, % 9,16 protein, % 4,58 yağdan oluşur. Dağ Çileği kaç kalori? Dağ Çileği diyette yenir mi? Dağ Çileği besin değerleri nedir? Dağ Çileği karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Dağ Çileği 40,00 kaloridir. Dağ Çileği içeriğinde 6,88 Karbonhidrat(g), 1,00 Protein(g), 0,50 yağ(g), 2,50 lif(g), 3,75 Sodyum(mg), 181,25 potasyum(mg), 31,25 Kalsiyum(mg), 10,00 A Vitamini(ui), 81,25 C Vitamini(mg), 1,20 ve Demir barındırır. Dağ Çileği kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Dağ Çileği kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Dağ çileği diyette yenir mi?

Dağ çileğinin kurutulmuş hali, diyette olanlar için süper bir ara öğündür. Şeker oranı düşük olduğu için diyet ara öğünlerinde içeceklerin ya da süt ürünlerinin süper yardımcısıdır. Besin değeri de yüksek olan dağ çileği kurusu, uzun süre tokluk sağlar.

Dağ çileği ne kadar yenmeli?

Antioksidanlar bakımından zengin olan dağ çileği sayesinde, serbest radikallerin oluşturduğu hasar engellenir. Bu sayede özellikle kansere neden olan kötü hücrelerin vücuttan atılımı kolaylaşır. Vitamin ihtiyacını karşılamak için günlük olarak bir avuç kadar tüketilmesi faydalıdır.

Dağ çileği nasıl bulunur?

Dağ çileği eylül-aralık ayları arasında çiçek açan, hemen sonrasında da mart-nisan ayları arasında meyveleri toplanabilen bir bitki. Yukarıda da söylediğimiz gibi dağlarda, sulak alanlarda, patika çevrelerinde ve yaprak altlarında yetişiyor, kendisine ilkbahar aylarında semt pazarlarında rastlamak mümkün oluyor.

Dağ çileği faydaları nedir?

C vitamini açısından zengin olan dağ çileği, sigaranın zararlarını da azaltıyor. Ciltteki sivilce ve aknelere iyi geliyor. İdrar söktürücü, romatizma ağrılarını azaltıcı tesiri var. Sinirleri kuvvetlendirip, bağırsak kurtlarını döküyor.

SON DAKİKA