Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Frambuaz /Ahududu kaç kalori?

Frambuaz /Ahududu kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Frambuaz /Ahududu % 58,73 karbonhidrat, % 5,90 protein, % 3,20 yağdan oluşur. Frambuaz /Ahududu kaç kalori? Frambuaz /Ahududu diyette yenir mi? Frambuaz /Ahududu besin değerleri nedir? Frambuaz /Ahududu karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Frambuaz /Ahududu 52,00 kaloridir. Frambuaz /Ahududu içeriğinde 11,94 Karbonhidrat(g), 1,20 Protein(g), 0,65 yağ(g), 6,50 lif(g), 1,00 Sodyum(mg), 151,00 potasyum(mg), 40,00 Kalsiyum(mg), 33,00 A Vitamini(ui), 26,20 C Vitamini(mg), 0,69 ve Demir barındırır. Frambuaz /Ahududu kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Frambuaz /Ahududu kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Frambuaz diyette yenir mi?

Normalde, reçel ve tatlı tarifleri için popüler bir malzemedir. Ancak, diyetteyseniz, onu beslenme programınıza farklı şekillerde dahil edebilirsiniz: Taze frambuaz tek başına atıştırmalık olarak tüketilebilir.

Ahududu kac kcal?

Frambuaz /Ahududunun 100 gramında 52 kcal kalori, ayrıca 1 Porsiyon yani 120 gram Frambuaz /Ahududunda 62 kalori bulunmaktadır. Frambuaz, C, E ve K vitamini, folik asit, potasyum, bakır, mangan mineralleri, lif açısından zengin bir meyvedir.

Ahududu ve frambuaz aynı mı?

Ahududu ya da frambuaz (Rubus idaeus), gülgiller (Rosaceae) familyasından, yaz ve sonbahar mevsiminde kırmızı renkli ve tatlı meyveler veren bir bitki türü. Adı, ceylan anlamına gelen ahu ile dut kelimelerinden tamlamadır; harfiyen «ceylan dutu» anlamındadır. ... Ahududu çiçeği, arılar için temel bir nektardır.

SON DAKİKA