Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Kepekli Pirinç Pilavı kaç kalori?

Kepekli Pirinç Pilavı kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Kepekli Pirinç Pilavı % 80,70 karbonhidrat, % 7,87 protein, % 7,82 yağdan oluşur. Kepekli Pirinç Pilavı kaç kalori? Kepekli Pirinç Pilavı diyette yenir mi? Kepekli Pirinç Pilavı besin değerleri nedir? Kepekli Pirinç Pilavı karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Kepekli Pirinç Pilavı 236,48 kaloridir. Kepekli Pirinç Pilavı içeriğinde 44,45 Karbonhidrat(g), 4,33 Protein(g), 4,31 yağ(g), 1,33 lif(g), 630,85 Sodyum(mg), 90,17 potasyum(mg), 21,16 Kalsiyum(mg), 4,71 A Vitamini(ui), 0,00 C Vitamini(mg), 1,59 ve Demir barındırır. Kepekli Pirinç Pilavı kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Kepekli Pirinç Pilavı kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

40 gr kepekli pirinç kaç kalori?

Esmer Pirincin 100 gramında 112 kcal kalori, ayrıca 1 Çorba Kaşığı yani 20 gram Esmer Pirinçte 22 kalori bulunmaktadır. Esmer Pirinç, beyaz pirincin daha az işlenmesi sonucu elde edilir ve lif içeriği daha yüksektir. B grubu vitaminlerinin ve potasyum, magnezyum,fosfor minerallerinin iyi bir kaynağıdır.

Bir tabak esmer pirinç kaç kalori?

- Kepekli pirinç, kalp sağlığını korur ve kolesterolün düşmesine yardımcı olur. - İçeriğindeki yüksek lif ile kepekli pirinç, vücudu zararlı toksinlerden arındırır. - Aminoasitler açısından zengin olduğu için enerji verir. - Yabani pirinç gibi kepekli pirinç de diyet yaparken zayıflamaya yardımcı olur.

Kepekli pirinç sağlıklı mı?

Online diyet listelerinde de tercih edilmesiyle gündeme gelen siyah pirinç fazla kilo problemine karşı içeriğindeki temel bileşenleri sayesinde kilo alımının durdurulmasına destek sağlayarak, katkıda bulunur.

SON DAKİKA