Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Kestane kaç kalori?

Kestane kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Kestane % 80,00 karbonhidrat, % 7,27 protein, % 1,82 yağdan oluşur. Kestane kaç kalori? Kestane diyette yenir mi? Kestane besin değerleri nedir? Kestane karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Kestane 120,00 kaloridir. Kestane içeriğinde 26,40 Karbonhidrat(g), 2,40 Protein(g), 0,60 yağ(g), 3,60 lif(g), 0,43 ve Demir barındırır. Kestane kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Kestane kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

1 pişmiş kestane kaç kalori?

Beslenme portföyünün ara öğünlerini dolduran lezzetlerden birisi olan kestane, diğer yemişlere göre tam tersi şekilde yüksek miktarda nişasta ve su içerir. Buna karşın kestanenin içeriğinde yağ ve protein miktarı oldukça düşük seviyelerdedir. 1 adet pişmiş kestane 35 kcal kalori değerine sahiptir.

Diyette kestane ne kadar yenmeli?

Ayrıca A vitamini kaynağı olan kestane günde 10 adet yenildiğinde kolay kilo verdirir ve uzun süre tok kalmaya da yardımcı olur.

Kestane diyete uygun mu?

Kestane yapısında basit karbonhidratlara oranla çok daha yavaş emilen kompleks karbonhidratlar içerir. Fakat yine de yüksek karbonhidrat içeriği nedeniyle diyet yapanlarda kontrollü şekilde tüketilmesi gereken bir besindir.

Kaç kestane 1 dilim ekmek?

Diyabet hastaları ve zayıflama diyeti yapanlar kestane tüketirken porsiyon konusunda çok dikkatli olmalı. 3 kestane 1 dilim ekmek yerine geçiyor” diyor. Tok tutuyor: Kestanenin 100 gramı yaklaşık 160-180 kalori civarında ve yaklaşık 40 gram karbonhidrat içeriyor.

SON DAKİKA