Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Kırmızı Mercimek Köftesi kaç kalori?

Kırmızı Mercimek Köftesi kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Kırmızı Mercimek Köftesi % 58,80 karbonhidrat, % 15,35 protein, % 15,09 yağdan oluşur. Kırmızı Mercimek Köftesi kaç kalori? Kırmızı Mercimek Köftesi diyette yenir mi? Kırmızı Mercimek Köftesi besin değerleri nedir? Kırmızı Mercimek Köftesi karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Mercimek Köftesi 189,53 kaloridir. Kırmızı Mercimek Köftesi içeriğinde 25,48 Karbonhidrat(g), 6,65 Protein(g), 6,54 yağ(g), 4,56 lif(g), 61,75 Sodyum(mg), 323,49 potasyum(mg), 39,31 Kalsiyum(mg), 41,88 A Vitamini(ui), 10,51 C Vitamini(mg), 2,80 ve Demir barındırır. Kırmızı Mercimek Köftesi kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Kırmızı Mercimek Köftesi kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Diyette mercimek köftesi kaç tane yenir?

Diyet listenizde eğer 4 adet et yemeniz önerilmişse, gün içinde bu et değişimini 4 adet mercimek köftesi ile gerçekleştirebilirsiniz. Sadece öğün değişimi yaparak mercimek köftesini diyet sürecinde de tüketebilirsiniz. Mercimek köftesi hayvansal yağ içermeyen bir besindir. Yağ oranı da oldukça düşüktür.

Mercimek köftesi sağlıklı mı?

A ve B vitamini açısından son derece zengin olan mercimek köftesi, oldukça faydalı bir besindir. Beden ve zihin gücünü artıran mercimek köftesi, anne sütünü artırmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren mercimek köftesi, kanserli hücrelerin oluşumunu engellemektedir.

Diyette kaç kaşık yeşil mercimek yenir?

Eğer kişi tek yönlü besleniyorsa yeterli şeker alamadığı için buna bağlı halsizlik, yorgunluk, bitkinlik yaşayabibilir. Oysa salatalarına ekleyeceği 2 yemek kaşığı kadar haşlanmış yeşil mercimek vücuda yeterli şekeri verir ve diyete bağlı bu semptomların görülme durumu azalır. çok iyi bir lif kaynağıdır.

1 poğaça kaç kalori var?

Orta boy 60 gramlık bir adet sade poğaça içinde 225 kalori bulunur. 90 gramlık bir adet sade büyük boy poğaçada 360 kalori vardır. 1 adet 45 gramlık sade poğaçada ise 180 kalori bulunur.

SON DAKİKA