Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Mısır Ekmeği kaç kalori?

Mısır Ekmeği kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Mısır Ekmeği % 57,11 karbonhidrat, % 11,95 protein, % 27,70 yağdan oluşur. Mısır Ekmeği kaç kalori? Mısır Ekmeği diyette yenir mi? Mısır Ekmeği besin değerleri nedir? Mısır Ekmeği karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Dilim (İnce) Mısır Ekmeği 94,20 kaloridir. Mısır Ekmeği içeriğinde 10,21 Karbonhidrat(g), 2,14 Protein(g), 4,95 yağ(g), 0,46 lif(g), 88,50 Sodyum(mg), 33,30 potasyum(mg), 23,70 Kalsiyum(mg), 18,90 A Vitamini(ui), 0,14 C Vitamini(mg), 0,32 ve Demir barındırır. Mısır Ekmeği kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Mısır Ekmeği kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Mısır ekmeği kilo aldırır mı?

Diyet kahvaltılarında ya da ara öğünlerde ince bir dilim mısır ekmeği tüketmenizde herhangi bir sakınca yoktur; fakat ölçü dışına çıktığınızda, mısır ekmeği size kilo aldıran bir besin olarak yansıyacaktır. Bu nedenle mısır ekmeğini diyet beslenmenize eklerken porsiyon kontrolüne uymanız önerilmektedir.

Bir dilim mısır ekmeği kaç gram?

Mısır Ekmeği Besin Değeri Az yağlı süt ile hazırlanmış 1 dilim mısır ekmeği ortalama 65 gramdır ve ortalama 173 kalori içermektedir. Ayrıca; 4.4 gram protein, 28.3 gram karbonhidrat ve 4.6 gram yağ içermektedir.

Mısır ekmeği ile ne yenir?

Yoğurt ve Ayranla yenmesi çok güzel olur. Mıhlama.Tursu kavurması. Yoğurt ve lahana çorbası.

Mısır ekmeği zararları nelerdir?

Özellikle kan şekerini yükselttiği için diyabet hastalarının çok fazla kullanmaması gerekir. Aynı zamanda aşırı tüketilen mısır unu bağırsaklarda gaz problemi meydana getirebiliyor. Lif bakımından yüksek olduğu için yine fazla kullanmak bazı mide sorunları oluşturabilir.

SON DAKİKA