Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Patates Nişastası kaç kalori?

Patates Nişastası kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Patates Nişastası % 98,54 karbonhidrat, % 0,07 protein, % 0,35 yağdan oluşur. Patates Nişastası kaç kalori? Patates Nişastası diyette yenir mi? Patates Nişastası besin değerleri nedir? Patates Nişastası karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Patates Nişastası 83,25 kaloridir. Patates Nişastası içeriğinde 20,51 Karbonhidrat(g), 0,02 Protein(g), 0,07 yağ(g), 0,21 lif(g), 1,75 Sodyum(mg), 18,00 potasyum(mg), 2,50 Kalsiyum(mg), barındırır. Patates Nişastası kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Patates Nişastası kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Nişastası alınmış patates kaç kalori?

Patates Nişastası Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 333 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Porsiyon (Orta) yani 25 gramlık miktarında Patates Nişastası 84 kalori bulunmaktadır. Patates nişastası, karbonhidrat içeriği yüksektir.

Patates nişasta kilo aldırır mı?

Haşlanmış patates, patatesin en sağlıklı pişirilme şekillerinden bir tanesidir. Patates nişasta içeriği yüksek olsa da içeriğinde yağ bulunmaz. Bu sebep ile dengeli bir şekilde tüketilir ise kilo yapmayacak bir besindir.

Patates nişasta mı Karbonhidrat mı?

1. Patates haşlandığında veya fırında pişirildiğinde hemen hemen yağsız bir gıdadır. Patatesin enerji sağlayan ana besin öğesi, nişasta formundaki karbonhidrattır. Karbonhidratlar vücudun başlıca enerji kaynağıdır ve gün içinde kullanılan kalorilerin en az yarısı karbonhidratlardan karşılanır.

Patateste ne kadar nişasta var?

Bitkinin toprak altında kalan yumruları “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nişasta bakımından zengin olduğundan önemli bir besin maddesidir. Patateste nişastadan başka belli bir oranda protein de bulunur; nişasta %20, protein %2'dir. Besin değeri 90 kaloridir.

SON DAKİKA