Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Siyah Üzüm kaç kalori?

Siyah Üzüm kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Siyah Üzüm % 83,15 karbonhidrat, % 3,55 protein, % 1,92 yağdan oluşur. Siyah Üzüm kaç kalori? Siyah Üzüm diyette yenir mi? Siyah Üzüm besin değerleri nedir? Siyah Üzüm karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (Orta) Siyah Üzüm 102,00 kaloridir. Siyah Üzüm içeriğinde 22,13 Karbonhidrat(g), 0,95 Protein(g), 0,51 yağ(g), 2,97 lif(g), 6,00 Sodyum(mg), 517,50 potasyum(mg), 51,00 Kalsiyum(mg), 21,00 A Vitamini(ui), 7,05 C Vitamini(mg), 1,25 ve Demir barındırır. Siyah Üzüm kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Siyah Üzüm kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Diyette siyah üzüm yenir mi?

Diyet Yaparken Üzüm Yenir Mi Aşırı miktarda tüketilmediği sürece üzüm metabolizmayı hızlandırır, tatlı krizlerini önler ve içerdiği lif sayesinde tokluk hissi verir. Bu nedenle diyette uygun miktarlarda (bir avuç kadar) üzüm tüketilebilir.

Üzüm yemek kilo aldırır mı?

Özellikle içeriğinde bulunan resveratoller sayesinde açlık krizlerinin önüne geçen ve uzun süre tok kalmaya yardımcı olan üzüm, gereksiz kalori ve dolayısıyla kilo alımının önüne geçebilmektedir. Hatta bu şekilde zayıflama konusunda da fayda sağlayabilmektedir.

1 salkım mor üzüm kaç kalori?

Üzüm Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 69 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Salkım (Küçük) yani 70 gramlık miktarında Üzüm 49 kalori bulunmaktadır. Üzüm, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Kabuğundaki resveratrol kansere karşı koruyucudur, çekirdeğindeki kuersetin kan yapımına yardımcıdır.

Siyah üzüm bir porsiyon kaç tane?

Siyah üzüm, folik asit, potasyum ve demir içeriği yüksek bir meyvedir. Antioksidan ve lif içeriği yüksektir. Ayrıca yüksek kolesterol ve bazı kanser türlerine karşı koruyucu etkisi vardır. 10 adet siyah üzüm 1 porsiyon meyve yerine tüketilebilir.

SON DAKİKA