Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Tahin Pekmez kaç kalori?

Tahin Pekmez kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Tahin Pekmez % 52,63 karbonhidrat, % 12,36 protein, % 28,40 yağdan oluşur. Tahin Pekmez kaç kalori? Tahin Pekmez diyette yenir mi? Tahin Pekmez besin değerleri nedir? Tahin Pekmez karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Yemek Kaşığı Tahin Pekmez 65,55 kaloridir. Tahin Pekmez içeriğinde 6,45 Karbonhidrat(g), 1,52 Protein(g), 3,48 yağ(g), 0,81 lif(g), barındırır. Tahin Pekmez kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Tahin Pekmez kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

4 yemek kaşığı tahin pekmez kaç kalori?

Tahin pekmezin kalori değeri 100 gram tahin-pekmez 437 kcal içeriyor. Bir yemek kaşığı tahin-pekmezde (15 gram) bile 66 kalori bulunuyor. Bu kalorinin %49'unu içinde bulunan yağdan alıyor. Bunun için tahin-pekmez tüketimi kadar hareketli bir yaşam tarzı sürmeye de dikkat etmelisiniz.

Diyette tahin yenir mi?

Vücudu daha dirençli ve güçlü tutan tahin, diyet döneminde ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlaması nedeni ile diyetlerde tercih edilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren çinko, demir, bakır ve selenyum mineralleri bakımından zengin olan tahin sayesinde sindirim sistemi aktiviteleri de düzene girer.

1 tatlı kaşığı tahin pekmez kaç gram?

Tahin Pekmezin 100 gramında 437 kcal kalori, ayrıca 1 Tatlı Kaşığı yani 6 gram Tahin Pekmezde 26 kalori bulunmaktadır. Tahin pekmez, şeker ve yağ içeriği yüksek bir besindir. Yanısıra oldukça besleyici ve doğal bir üründür. Sofralarda reçel yerine tercih edilebilir.

Tahin pekmez günde ne kadar yenmeli?

İçerdiği kuvvetli etken maddeler sayesinde, vücuda ağır gelebilir. Fakat sınırlı ve düzenli tüketimi, birçok yararı beraberinde getirir. Günde iki tatlı kaşığı kadar tahin pekmez tüketmek oldukça yaralıdır. Fazla tüketilmesi uzmanlar tarafından sakıncalı bulunmuştur.

SON DAKİKA