Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Malatya Anadolu Lisesi Öğrencileri Eshab-ı Kehf’i Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:40
Malatya Anadolu Lisesi Öğrencileri Eshab-ı Kehf’i Ziyaret Etti
Malatya Tecde Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesini ziyaret etti.
Malatya Tecde Anadolu Lisesi, Okul Müdürü Nuri Yanbay, Müdür yardımcıları Mehmet Türkoğlu ve Erol Altın ile yaklaşık 300 kişilik öğrenci grubu sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Eshab-ı Kehf’i ziyaret etti.
Malatya Tecde Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nuri Yanbay, öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerin belirterek, "Bu çerçevede Afşin’de bulunan Eshab-ı Kehf’i de ziyaret etmek istedik. Öğrencilerimizin hem dini hem de tarihi bağlarının güçlenmesi amacıyla buralara kadar geldik. Öğrencilerimizle Malatya’ya büyük emekleri olmuş bir insan olarak sayın başkanımızı ziyaret ettik. Bizleri çok güzel ağırladılar. Bizleri misafir ettiler. Bundan dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı
Öğrenciler Eshab-ı Kehf ziyareti sonrasında Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’i makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güven, “Özellikle Türkiye’nin yönetiminde söz sahibi çok değerli Malatyalılar var. Hepsi aralarınızdan çıkmış insanlar. Biz onları her zaman yanımızda hissettik ve yardımlarını gördük görmeye de devam ediyoruz. Türkiye’nin gelişmesinde Malatya önemli bir yer. Sizler ilimizle bu konuda ne kadar gurur duysanız azdır. Ayrıca ben biraz duygusal bir insanım. Sizleri burada görmek, Malatyalı gençleri burada görmek çok uzun zaman olmasına rağmen hatırlanmak beni çok mutlu etti. Sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya Anadolu Lisesi Öğrencileri Eshab-ı Kehf’i Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN