Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman Jeet Kune Do Hocası Seng Safranbolu’da

Giriş Tarihi: 29.7.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 21:58
Alman Jeet Kune Do Hocası Seng Safranbolu’da
Alman Jeet Kune Do Hocası Seng Wilfried Seng ’ün Safranbolu ilçesine Bruce Lee’nin Jeet Kune Do sanatını öğretmek için geldi.
Jeet Kune Do hayranları tarafından Safranbolu’ya gelmesi için ikna edilen Alman hoca Wilfried Seng Jeet Kune Do sanatında hem savunma hem saldırı tekniklerinin bulunduğunu ifade ederek, “17 yıldan beri bu işi yapıyorum.Hem karate hem de Bruce LEE’nin Jeet Kune Do sanatıyla uğraşıyorum.Bunun için Bruce Lee’nin öğrencileriyle çalıştım.” dedi
Jeet Kune Do hayranları adına konuşan İskender Çötür ise Wilfried Seng’in Dünya’nın ve Avrupa’nın sayılı hocalarından biri olduğunu söyleyerek, “Bruce Lee’nin yaşayan çok az öğrencisi var. Wilfried Seng onlarla hala çalışmaya devam ediyor. Bruce Lee çalıştırdığı öğrencilerin hepsiyle başka teknikler de çalışmış. Wilfried Seng bu farklı çalışmalardan alınacak eğitimlerini almış durumda. Bize bir hafta boyunca ders verdi. Önümüzdeki aylarda Safranbolu’da bize tekrar ders verecek. Türkiye’nin en önemli branşlarından olan Jeet Kune Do’yu bize tanıtacak. 2008’den beri konsept şeklinde çalışanlar var. Jeet Kune Do’nun Türkiye de yeni yeni yayılıyor. Wilfried Seng Bu dalı Türkiye’de geliştireceğimize inanıyor" diye konuştu.
Çötür, gelecek aylarda Jeet Kune Do sanatıyla ilgili Karabük ve Safranbolu’da çalışmaların başlayacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman Jeet Kune Do Hocası Seng Safranbolu’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN