Haydi gel köyümüze geri dönelim

Ziraat Odası Başkanı Koçak, bakanlıkça 35 yaş altı gençlere yönelik başlatılan ‘Köyümüze Geri Dönelim’ adlı projenin köye dönüşü artıracağını söyledi

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Haydi gel köyümüze geri dönelim
ve hayvancılıkta Türkiye'nin parlayan yıldızı haline getireceklerini söyleyen Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığını söyledi. Başkan Koçak, çiftçilere destek olmak, çiftçilerin haklarını savunmak, tarım ve hayvancılığı daha kaliteli, daha verimli ve daha kazançlı bir hale getirmek için yeni projeler ile hizmet ağını daha da genişlettiklerini kaydetti.

GENÇLERE ÇAĞRI YAPTI
Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere yönelik 'Haydi Gel Köyümüze Geri Dönelim' projesi başlatıldığını söyleyen Başkan Koçak, "Ziraat Odası olarak biz bu projeyi destekliyor ve çiftçilerimizin bu projelerden faydalanmasını istiyoruz" dedi. Koçak şöyle konuştu: "Kırsalda ikamet eden 18-40 yaş arası çiftçilere 30 bin lira hibe desteği sağlanacak projede başvurular başladı. Başvurular 11 Mayıs'a kadar sürecek. Tabi bu hibe desteğini alabilmek için proje hazırlamak gerekiyor. Devletimizin çeşitli kurumları, uzun süredir çiftçiye yönelik krediler, hibeler ve destekler veriyor. Ancak burada en önemli konu girişimcilik ve proje hazırlamak. Genç çiftçilerimiz yeter ki proje hazırlasın. Artık her şeye destek var. Bizlere gelsinler." Çiftçilerin son yıllarda proje hazırlaması karşılığında çok ciddi destekler aldığını hatırlatan Başkan Koçak, "Projelerle çiftçilere 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verilebilecek. Yine diğer hibe programları arasında Tarım Müdürlüğünün KOP Projesi var. Biz çiftçimizin bu desteklerden yaralanması ve üretmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız" diye konuştu. Bu desteklemelerden çiftçilerin mutlaka yararlanması gerektiğine işaret eden Başkan Koçak, desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerin, gecikmeye mahal vermeden başvurularını zamanında yapmasını istedi. Oda olarak çiftçilerin her konuda destekçisi olduklarını söyleyen Başkan Koçak, "Gençlerimiz yeter ki proje yapsın, her şeye destek var. Biz çiftçimizin bu desteklerden yaralanması ve üretmesi için elimizden geleni yapıyoruz bu noktadan sonra her şey çiftçilik yapmak ve üretmek isteyenlerin elinde" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi gel köyümüze geri dönelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN