Naskon Holding

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Naskon Holding

1979’da taahhüt işi üzerine kurduğu şirketle iş hayatına başlayan Naslı, bugün makine imalatı, tekstil ve turizm gibi alanlarda da faaliyet gösteren Naskon Holding’i yönetiyor

Türkiye'nin ihtiyacı olan taahhüt ve yapı hizmetlerini karşılamak amacıyla 1979'da kurulan Naslı Taahhüt Şirketi, bugün Türkiye'nin önde gelen inşaat ve taahhüt firmaları arasındaki yerini aldı. Orhan Naslı, 1986'da kurulan ikinci şirketi, Ortaş Ltd. Şti'nin de gücünü yanına alarak, daha büyük ölçekli devlet yatırımlarına imza attı. Naslı, 1996'da, makine imalatı ve çelik konstruksiyon taahhütleri alanında çalışmak üzere kurulan Titaş Ltd. Şti. ve 1992 yılında kurulan S.S. Naskent Konut Yapı Kooperatifi ile daha büyük hedeflere ulaştı. Naslı, 1998'de Ortaş Metal Ltd. Şti. ile boru, sac ve profil perakende ve toptan satışına başladı. Milenyum ile birlikte faaliyet alanlarını özel sektöre hizmet verecek şekilde geliştirdiklerini belirten Orhan Naslı, "Uygulama alanlarımıza; kamunun dışında özel sektöre de sanayi yapıları, ticaret merkezleri, genel müdürlük binaları başta olmak üzere, nitelikli konut projeleri ve zengin yaşam çevreleri ile çeşitli müstakil yapıların anahtar teslimi inşaatlarının yapılmasını ekledik" dedi.

TEKSTİL SEKTÖRÜ
2003'te tekstil sektörüne girdiklerini belirten Naslı, "Ortaş Ev Tekstil Ltd. Şti. ile toptan ve perakende ev tekstil ürünleri satışı üzerine Türkiye'nin önde gelen firmalarının bayiliklerini aldık. Kendi markamızı oluşturmaya gayret ettik. Denizli'de üretim yaptırdık. 2005'te 'daha etkili yönetim yapısının oluşturulması' amacı ve daha da kurumsallaşmak adına tüm şirketlerin holding yapılanmasıyla toplanması için Orhan Naslı İnş. San. ve Tic. A.Ş'yi kurduk" diye konuştu.

İNŞAAT GRUBU
Naslı İnşaat Grubu'nun özellikle üst yapı projeleri yapımcısı olarak uzmanlaştığını vurgulayan Orhan Naslı, "Yüksek inşaat teknolojisi gerektiren uygulamalarındaki başarımız, proje yönetimindeki deneyimimiz, üstlendiğimiz projeleri zamanında bitirme geleneği ve kaliteli işçiliğe verdiğimiz önem sonucunda bugün iyi bir referans listesine sahip duruma geldik. 2008'de Orhan Libya Genel Müteahhitlik A.Ş'yi de kurarak Libya devletine taahhüt projeleri gerçekleştirmeye başladık. Daha sonra 2i Dış Ticaret ve Müşavirlik A.Ş, Naslı İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Naskon İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bünyemize katıldı" dedi. 2010'da ülke riskine maruz kalmak yerine, riski eşit şekilde dağıtmak amacıyla Orhan Naslı Rusya A.Ş'nin kurulduğunu hatırlatan Naslı, "Farklı sektörlerde de yer alarak enerji üretimi sektör riskini azaltmak amacıyla enerji üretimi ve denetimi ile tarım sektöründe yatırımlar yaptık" diye konuştu.

TURİZME DE EL ATTI
Ankara Ayaş-Beypazarı bölgesinin termal turizm tesis alanı ilan edilmesi ile bölgede yatırım imkanı doğduğunu belirten Naslı "Böylece termal sağlık turizm, otel ve devre mülk konut projesi Naskon Sapphire Thermal Resort & SPA yatırımına başlandı. Bugün, farklı birçok sektöre ivme kazandıran bir güç olmak adına sağlam, dinamik yapımızla çalışıyor, projeler üretip uyguluyor, çağın gelecek vadeden iş kollarında araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemize hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

NASKON SAPPHİRE HOTEL YILIN 12 AYI HİZMET VERİYOR
Misafirperverliği ile ün salan ve ilhamını Anadolu'dan alan Naskon Sapphire 7'den 70'e herkese hitap eden aktiviteleri, farklı oda tipleri, kafe-barları, restoranı, termal havuzları, spa merkezi, toplantı salonları, yüzme havuzları ve pek çok sosyal olanağı ile konuklarını Ankara Ayaş' da bulunan Türkiye'nin en modern ve en büyük termal otelinde ağılıyor. Naskon Sapphire kaplıca ve içmece olarak kullanılabilen, Türkiye'nin en kaliteli termal suyuna sahip. Naskon Sapphire Hotel, farklı kullanım amaçlarına göre dizayn edilmiş 6 salondan oluşan kongre kasabası ile kongreler için bulunmaz bir yer. En özel tatillerin yaşandığı, özellikle kongre, spa ve termal merkezleriyle iddialı yatırımlar yapan Naskon Holding, Ankara Ayaş'ta yılın 12 ayında açık olan Naskon Sapphire ile en iddialı otel olma yolunda ilerliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Naskon Holding
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN