Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dersimiz Melikgazi Belediyesi

Arif Eminoğlu İlkokulu 4. sınıf öğrencileri sosyal bilgiler dersinde işledikleri yerel yönetimler konusunda bilgi almak için Melikgazi Belediyesi’ni ziyaret etti

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Dersimiz Melikgazi Belediyesi
Sınıf Öğretmenleri ile birlikte 100 öğrencinin katıldığı ziyarette, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç konuklarını Belediye Tiyatro Salonunda ağırladı. Ziyarete gelen öğrenciler Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'a buket çiçek takdim ederek, Melikgazi Belediyesi'nde olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

BİR GÜN SİZ OTURACAKSINIZ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Meclis Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak uygulamalı olarak meclis çalışmalarını, belediye birimlerini ve görevlerini anlattı; belediye çalışmaları hakkında sorulan soruları cevaplandırdı. Sözlerine "Belediyenize Hoş Geldiniz" diyerek başlayan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç "Şimdinin küçükleri, yarının büyükleri olarak bir gün bu makamlarda sizler oturacaksınız" dedi. Melikgazi'nin 550 bin'e yakın nüfusu ile Kayseri'nin en büyük ilçesi konumunda olduğunu ve bu nüfusa bağlı olarak 45 tane meclis üyesinin Belediye Meclisinde görev aldığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç şu konularda bilgi verdi: "Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri seçimle iş başına gelirler. Görev süremiz 5 yıldır. Görevde olduğumuz süre içerisinde şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmalar yaparız. Bu çalışmaları yaparken meclisimizin onayını alırız. Aldığımız kararlar ilçemize hizmet olarak yansır. Melikgazi Belediyesi olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi önemseyen bir yapıya sahibiz. Eğitim alanında yaptığımız ilköğretim okulu ve birçok okulumuza yaptığımız yatırımlar bunun bir göstergesidir. Sizlerin daha yeşil, daha temiz, daha sağlıklı ve daha modern bir şehirde yaşamanız için hizmet ve yatırımlarımız artarak devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dersimiz Melikgazi Belediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN