Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tıbbi Mümessiller Günü Kutlandı

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:56
Tıbbi Mümessiller Günü Kutlandı
Tıbbi Mümessiller Günü nedeniyle Mümessil Dayanışma Derneği tarafından Atatürk Anatı’na çelenk bırakıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.
Çelengin bırakılmasının ardından açıklama yapan Mümessil Dayanışma Derneği Şube Başkanı Kubilay Doğan, "Bu gün bizler için çok önemli bir gün. Bu gün 14 Nisan Tıbbi Mümessiller günü. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar camia içerisinde birlik olabilmeyi hayal bile edemezken, şimdi Tıbbi Mümessiller Günü’nde düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşabilmekten dolayı mutluyuz" dedi.
Şube Başkanı Kubilay Doğan, "Tıbbi Mümessiller, yasalar ile sınırları belirlenmiş şekilde tıp alanındaki en güncel bilgileri hemkimlere ulaştırırlar. Tıbbi Mümessiller, ilaçların etki ve yan etkileri üzerine hekimlerde farkındalık yaratarak hastaların daha iyi tedavi edilebilmesi için katkı sağlarlar" diyerek şu şekilde konuştu:
"Tıbbi Mümessiller, ilaçlarla ilgili olarak çıkabilecek yan etkilerin 24 saat içinde Sağlık Bakanlığı’na bildirilmesi konusunda aracılık görevi üstlenirler.
Tıbbi Mümessiller, mesleklerini kamu hizmetlerini aksatmadan etik değerlere bağlı kalarak yaparlar.
Daha önce herhangi bir meslek örgütüne sahip olamadığımızdan, sorunlarımızı yeterince dile getiremedik. Artık derneğimiz aracılığıyla sorunlarımızı paylaşma imkanı bulacağız. Hastaların biz Tıbbi Mümessilleri hastanelerde ve kliniklerde tedavilerini engelleyen değil, onları tedavilerinde hekimlere katkı sağlayan bir meslek olarak görmelerini istiyoruz.
Mesleğimizin karşılaştığı tüm zorlukları ancak bir olduğumuz takdirde göğüsleyebiliriz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıbbi Mümessiller Günü Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN