Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bünyan’da Şehit Ayhan Işık Çocuk Parkı Ve Spor Kompleksi Açıldı

Giriş Tarihi: 8.8.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 9.8.2015 06:48
Bünyan Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Ayhan Işık Çocuk Parkı ve Spor Kompleksi, düzenlenen tören ile açıldı. Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, "Bünyan’ın her tarafında hizmet ediyoruz" dedi.
Düzenlenen açılış törenine, AK Parti Milletvekilleri Kemal Tekden, Hava Talay Çalış, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, çalışmaların devam ettiğini söyledi. Gülcüoğlu, "Bugün burada Bünyan’da daha önce bir örneği olmayan bir tesisimizi açıyoruz. Buraya bir şehidimizin adını verdik. İnşallah bundan sonra ki açılışlarda da bu tür şeylere daha fazla yer vereceğiz. Mevcut tesisimiz yaklaşık 5 dönüm üzerine kurulmuş, içerisinde yürüyüş yolu, futbol, basketbol ve voleybol sahası bulunmaktadır. Bununla birlikte engellilerin oturabileceği bir kamelya ve vatandaşlarımızın kullanabileceği jimnastik malzemelerinin bulunduğu, çocuk parkını da içerisinde barındıran bir tesistir. Önümüzde ki yıl tesisimizin hemen yanı başına havuzda yapmayı planlıyoruz. Bu bir planlamadır ve bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. Buna benzer ilçemizin çeşitli noktalarında da çalışmalarımız var. Bünyan Belediyesi günlük 21 mahallede değişik faaliyetlerde bulunuyor. 6360 yasa ile birlikte bin 300 metrekareye çıkan bir yüzölçümüne hitap etmek ve hizmet götürmek ile karşı karşıyayız. Daha önce sadece 13 mahalle ile sınırlı iken Bünyan Belediyesi bundan böyle 44 mahalleye hizmet götüren bir belediye haline dönüşmüştür. Bu çerçevede 400 bin metrekare parke yol çalışmasını her bir alana 5’er bin ve 10’ar bin olmak üzere hemen hemen her gün bu çalışmalar devam ediyor" dedi.
"BÜNYAN DOĞALGAZA KAVUŞUYOR"
Gülcüoğlu, "İlçemiz kış memleketidir ve kışın yaşlılarımız ve kadınlarımız çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorlardı. Bu çerçevede göreve geldikten sonra değişik zamanlar doğalgaz firması ile görüşmeler yapmış ve 2017 yılında lisansı alınmak üzere müracaat şeklinde bir anlaşmaya varmıştık. Bunun için ısrarcı görüşmelerimiz devam etmekteydi. Çok şükür bu hafta onu da neticelendirdik. İnşallah bu ayın içerisinde kazı çalışmaları başlayacak ve kazı çalışmaları önümüzde ki yılın sonuna gaz verecek şekliyle sonlandırılacaktır" ifadelerini kullandı.
Törende konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden ise, "Şehidimizin adına böyle bir park açmaktan dolayı gurur duyuyorum. Uzun bir aradan sonra yine çok miktarda şehit vermeye başladık. 7 Haziran seçimleri sonrası adeta ‘Türkiye sarsıldı’ diye düşünen gaflet içerisinde ki insanlar Türkiye’yi dize getirmek ve çöktürmek manasıyla bu terör faaliyetlerini artırmış bulunuyorlar. Ama bu devletin her zamankinden daha güçlü olduğunu hesap edemediler ve daha fazla teröristin kafasını ezecek güce sahiptir" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek çocuk parkının ve spor kompleksinin açılışını yaptı. Protokol daha sonra oyun alanlarını gezerek, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’ndan bilgiler aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bünyan’da Şehit Ayhan Işık Çocuk Parkı Ve Spor Kompleksi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN