Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Yeni Türkiye’nin Kodları” Kartepe’de Konuşuldu

Giriş Tarihi: 7.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:57
“Yeni Türkiye’nin Kodları” Kartepe’de Konuşuldu
Kartepe Belediyesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde “Yeni Türkiye’nin Kodları” konulu bir konferans düzenlendi.
Moderatörlüğünü Turgay Güler’in yaptığı konferansın konuşmacıları ise AK Parti Ağrı Milletvekili aday adayı Savcı Sayan ile Prof. Dr. Mehmet Çelik oldu. Yeni Türkiye’nin iç meselelerini birbirini tamamlayacak şekilde özetlendiği ve büyük Türkiye’nin de dünya coğrafyasındaki yerinin anlatan konuşmacıları Kartepelilerle buluşturan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de, “7 Haziran 2015 seçimleri, eski Türkiye’yi özleyenlere en büyük şamarın vurulacağı seçim olacaktır” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, kültür sanat etkinlikleriyle de hemşerilerini buluşturmaya devam ediyor. Kartepeliler, Moderatörlüğünü Turgay Güler’in yaptığı konferansta AK Parti Ağrı Milletvekili aday adayı Savcı Sayan ile Prof. Dr. Mehmet Çelik’ten Yeni Türkiye’nin kodlarını dinlediler.
Bugüne kadar Türkiye’nin iç meselelerini kazasız atlatıldığını ifade eden Savcı Sayan, Türkiye üzerine oyun oynandığını, muhalefeti dizayn edenlerin iktidarı da dizayn etmeye çalıştığını kaydetti. Hiç bölünmeye gerek yok diye Sayan, “Türkiye’yi batının uşağı yapamayacağım diyen Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ülkemiz komşularının düştüğü duruma düşmedi. Türkiye saf kan bir at gibi dimdik ayakta” dedi.
“One minute” çıkışını hatırlattığı Erdoğan’ın son 6 yıldır Türkiye’nin ipini çekmeye çalışanlara karşı tek başına mücadele verdiğini hatırlatan Moderatör Güler de, Türkiye’nin söz konusu Süleyman Şah Türbesi’ne yönelik bir terör saldırısı tehlikesini bertaraf ettiğini anlattı. Diğer olaylarda olduğu gibi Erdoğan’ı bitirmek için hazırlanan senaryonun da TSK ve MİT’in başarılı operasyonu ile önlendiğini vurgulayan Güler, “Dertleri toprağı oraya getirdik değildi. Dertleri o projelerini gerçekleştirememeleriydi” dedi.
Türkiye’nin büyük coğrafyadaki yerini anlatan Prof. Dr. Mehmet Çelik de, ülkemizin geleceğinin Ortadoğu’ya bağlı olduğunu ifade etti. Yıllardır söylenen Büyük Ortadoğu Projesi’nden bahseden Çelik, “Büyük Ortadoğu Projesinde şu anda su basması tamamlanmak üzere. Şöyle Ortadoğuya bir bakın. Bu Ortadoğu’daki gelişmeleri gören bir adam var. Bütün bu oyunları bozuyor. Bu adamı bugüne kadar götüremediler. Recep Tayyip Erdoğan, siyasi istikbal hesabı olmayan bir insandır, bir genel başkan değildir, bir başbakan değildir. Ümmetin içerisinden çıkan bir liderdir. Ne yaparsanız yapın edin. Tayyip Erdoğan direksiyona otursun, başkan seçilsin ve ancak başkanlık sistemi ile bu meseleyi götürebilir” dedi.
Kültür ve sanat etkinliklerinin süreceğini ifade eden Başkan Üzülmez, Yeni Türkiye’nin Kodlarının çizildiği, Tayyip Erdoğanlı Türkiye’nin anlatıldığı mesajların verileceği yeni toplantılarda buluşma dileğinde bulunurken, “7 Haziran 2015 seçimleri, eski Türkiye’yi özleyenlere en büyük şamarın vurulacağı seçim olacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Yeni Türkiye’nin Kodları” Kartepe’de Konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN