Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fazıl Say'dan ücretsiz halk konseri

Giriş Tarihi: 5.11.2013 11:52

Dünyaca ünlü sanatçı ve grupları Antalya'da buluşturan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Antalya Piyano Festivali, bu yıl da ücretsiz halk konserleri ile şehrin her noktasına ulaşacak.

14'ncü yılında 'Şehirde Müzik Var' sloganıyla yola çıkan festivalde, Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleşen performansların yanı sıra ücretsiz olarak düzenlenecek üç halk konseri de yer alıyor. İlçelere kadar uzanan bir programla hazırlanan halk konserlerinin ilki, festivalin sanat yönetmeni Fazıl Say'ın 9 Kasım'da saat 14.00'de Manavgat Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu'nda gerçekleştireceği konser olacak.

Şehrin uzak bölgelerinde yaşayan ve konserlere gelme şansı bulunmayan izleyicileri klasik müzikle tanıştırmak amacıyla düzenlenen halk konserlerinin ilki olan Fazıl Say konserinde; sanatçı kendi eserlerinin yanı sıra F. Chopin ve İ. Stravinski'nin eserlerini de yorumlayacağı özel bir repertuvar sunacak. Volkswagen ana sponsorluğunda gerçekleşen festivaldeki halk konserleri kapsamında; piyanist Meral Güneyman 13 Kasım'da Kepez'de Yenimahalle Semt Evi'nde, piyanonun ikiz kardeşleri Ferhan Ferzan Önder ikilisi ise 15 Kasım'da Akdeniz Üniversitesi'nde ücretsiz konserler verecek.

Festival, 8- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fazıl Say'dan ücretsiz halk konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN