Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale için 81 ilde program düzenlenecek

Giriş Tarihi: 4.2.2015 10:25
Çanakkale için 81 ilde program düzenlenecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yıl sonuna kadar 81 ilde gerçekleştirilecek program kapsamında, "Bir Hilal Uğruna" etkinliği düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Çanakkale Savaşı 100. Yıl Anma Programı kapsamındaki "Bir Hilal Uğruna" etkinliği, bu ay 9 ilde düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı nedeniyle düzenlenen program, 9 Şubat'ta başlayacak, hazirana kadar kadar 50, yıl sonuna kadar ise 81 ilde düzenlenmiş olacak. Program kapsamında,Çanakkale Savaşı müzesi ve Çanakkale savaşı fotoğrafları sergisi gezilebilecek, katılımcılar,Çanakkale Savaşı'nın yaşanmış hikayelerini ve Çanakkale türkülerini dinleyebilecek.

Söz konusu program, katılımcılara, Çanakkale Savaşı'nın yaşandığı toprakları tanıtmayı, Çanakkaleruhunu hissettirmeyi ve birlik olma duygusunu yeniden yaşatabilmeyi amaçlıyor.

Etkinlikler, 9 Şubatta Kütahya, 10 Şubatta Afyon, 11 Şubatta Eskişehir, 15 Şubatta Sakarya, 24 Şubatta Çanakkale, 25 Şubatta Edirne, 26 Şubatta Tekirdağ, 27 Şubatta Bolu, 28 Şubatta Düzce'de gerçekleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale için 81 ilde program düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN