Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"5N 13K" karma sergisi açıldı

Gazetecilikte haberin öğelerini oluşturan "Ne? Ne zaman? Nerede? Nasıl? Neden?"i kendi sanat alanlarında çeşitli malzemeler ve teknikler kullanarak irdeleyen 13 kadın sanatçı Diyarbakır'da karma sergi açtı.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:11
5N 13K karma sergisi açıldı
DÜ Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Galerisinde açılan, küratörlüğünü aynı fakülteden Doç Dr. Evren Daşdağ'ın yaptığı sergiye Yrd. Doç. Derya Şahin, Öğretim Görevlisi Emine Dilek Yalçın, Araştırma Görevlileri Meral Yağcı Turan, Nurhayat Güneş, Hatice Akbaş Demir, Uzman Lerzan Saya ve yüksek lisans öğrencileri Çiğdem Tölük, Pınar Akdemir, Elif Çete, Şebnem Noyat, Gülşen Kizir ve Dilek Güneş eserleriyle destek sundu.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un da katıldığı, Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'ın da anıldığı sergide, kadının bereket tanrıçalığından, masumiyetine, erkek egemen bir toplumda kadının varolabilmesinden, dayatılmış kimlik tanımlamalarından kurtulmasına kadar geniş bir yelpazede duyguların ve düşüncelerini aktarıldığı 37 eser yer alıyor.

Foto enstalasyon, yağlı boya, akrilik, seramik, baskı resimler, afiş ve kolaj çalışmalarından oluşan sergi 20 Mart'a kadar gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"5N 13K" karma sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN