Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan Aysev'den yeni albüm

Türkiye’ye operayı sevdiren ayrıca halk müziğinden pop ve sanat müziğine kadar birçok farklı tarzda eserler seslendiren ünlü Tenor Hakan Aysev, Akdeniz ezgilerinden oluşan yeni albümü “Peki Ne Yapalım?” ile bir kez daha sevenlerine müzik ziyafeti vermeye hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 15:05
Hakan Aysev'den yeni albüm
Sanatçının Elenor Müzik etiketiyle raflardaki yerini alacak olan son albümü, Ege ve Akdeniz tınılarının sıcaklığı ile kalpleri ısıtmaya geliyor. Yaşamımıza anlam katan, bizleri "biz" yapan, ne kadar ayrıcalıklı bir ülkede nefes aldığımızı gösteren duyguları anlatan "Peki Ne Yapalım?"; sanata, müziğe, aşka, sevgiye ve inandıklarımıza dair bir albüm... Hakan Aysev, ilk klibi ise albümle aynı adı taşıyan çıkış parçası "Peki Ne Yapalım?" için çekecek.

Yeni albümünde, dünya çapında genç müzisyenlerin yanı sıra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan eski bir öğrencisi olan Gürkan Çakıcı ile çalışan Hakan Aysev, sıcacık ezgilerle herkese ulaşmayı hedefliyor. Albümde 2 tanesi Gürkan Çakıcı'ya, 1 tanesi Perlin İnci'ye ait olan, ayrıca sanatçının çok sevdiği kızı için seslendirdiği yeni besteler dikkat çekiyor. Dünya kariyerine sahip olan Hakan Aysev, "Peki Ne Yapalım?"adını verdiği son albümünü çok özel bir yere koyuyor. Albümün kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Aysev, "Ankara doğumlu olmama rağmen Adana kökenliyim ve bir Akdeniz insanıyım. Hayatımda da her zaman 'Akdeniz Tarzı'nı seçiyorum. Dolayısıyla albümümü de içinde huzur bulduğum, kendimi ait hissettiğim Akdeniz esintileri barındıran melodilerle oluşturdum.'Peki Ne Yapalım?' Türkiye'nin her köşesinde zevkle dinlenebilmesi için yapılan bir albüm. İlk albümüm Türkiye'de prodükte edilen ilk opera albümü olması açısından benim için çok anlamlıydı. Son albümüm de diğerleri içinde beni en çok heyecanlandıran albüm oldu." diyor.

Hakan Aysev, albümde Rafet El Roman'ın "Sorma Neden" şarkısının opera versiyonu ile hayranlarına hoş bir sürpriz yapıyor. Sanatçı bu tercihini "Rafet El Roman, İtalyan müziğini çok seviyor ve İtalyan tınılı alt yapılar gerçekleştiriyor. 'Sorma Neden' şarkısı da hep 'Arya olsa nasıl olur?' diye düşündüğüm ve bu albümde de opera tarzıyla söylediğim tek şarkı. O yüzden hem İtalyancasını hem de arya versiyonunu denemek istedim. Bence çok da hoş oldu." şeklinde açıklıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Aysev'den yeni albüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN