Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sancar için anı defteri açıldı

Mardin'de bir alışveriş merkezince Nobel Kimya Ödülü alan Türk bilim adamı için anı defteri hazırlandı. Defter Sancar'a gönderilecek.

Giriş Tarihi: 14.12.2015 17:21 Güncelleme Tarihi: 14.12.2015 17:21
Sancar için anı defteri açıldı

Nobel Kimya Ödülü alan Türk bilim adamı için memleketi Mardin'de anı defteri açıldı.

Kentteki bir alışveriş merkezince hazırlanan defterde, alışverişe gelenler, Türkiye'nin gururu olan Prof. Dr. Sancar ile ilgili duygularını kaleme alıyor. Sancar'a gönderilecek defterde Mardinliler, Türk bilim adamını memleketi Mardin'de görmek istediklerini belirtiyor.

Alışveriş merkezinin genel müdürü Nazlı Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sancar'ın başarısıyla tüm ülkeyi mutlu ettiğini belirtti.

Özdemir, alışveriş merkezine gelenlerin anı defterinde Sancar'a olan duygu ve düşüncelerini aktardıklarını vurgulayarak, "Burada kaleme alınan duyguları kendisine ulaştırmak istiyoruz. Projelerimiz bu defterle de sınırlı değil. Sayın Sancar'ın da katılımıyla Mardin'de bir sempozyum düzenlemek istiyoruz. Bu konuda Mardin Artuklu Üniversitesi ile iletişime geçtik. Amacımız bu örnek insanı yakından tanımak ve gençlere tanıtmaktır" diye konuştu.

Prof. Dr. Sancar'ı Mardin'e davet ettiler

Anı defterinde Sancar'a duygularını ifade eden Emrullah Demirkaya, bu gururu yaşattığı için Sancar'a çok teşekkür ettiğini söyledi.

Sancar'ın başarısının kendilerini çok mutlu ettiğine değinerek Demirkaya, "Onu en yakın zamanda aramızda görmek istiyoruz. Hocamızı Mardin'e bekliyoruz" dedi.

Ömer Batuhan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden böyle bir başarının çıkmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, bölgenin artık terör olayları ile değil bu tür başarılarla anılmasını istediklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sancar için anı defteri açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN