Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MS hastalarından "" konseri

Giriş Tarihi: 18.12.2015 13:00
MS hastalarından Şeb-i Arus konseri

Kütahya Belediyesi işbirliğiyle MS hastaları ile gönüllülerden oluşan koro, Mevlana'nın 742'nci yıl dönümü anısına düzenlenen etkinliğinde tasavvuf müziği konseri verdi.

Dumlupınar Üniversitesi MS Hasta Eğitim Okulundaki MS hastaları ile gönüllülerden oluşan koro, Mevlana'nın 742. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğinde tasavvuf türküleri konseri verdi.

Kütahya Belediyesi işbirliğiyle Kültür ve Ticaret Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, MS Okulu Proje Yöneticisi Doç Dr. Sibel Canbaz Kabay'ın katılımcılara, toplumda MS hastalığı olarak bilinen Multipl Skleroz hastalığı hakkında bilgi vermesiyle başladı.

MS Hasta Eğitim Okulunun, yaklaşık bir buçuk yıl önce Kalkınma Bakanlığının destekleriyle Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde açıldığını hatırlatan Kabay, projenin üniversite bünyesindeki farklı disiplinlerden oluşan uzmanların kontrolünde yürütüldüğünü söyledi.

MS hastalarının öz güvenlerinin sağlanmasının önemli olduğuna işaret eden Kabay, Bu projemiz, MS hastalarının hastane ortamı dışındaki sosyal yaşamlarında, ev, aile ve iş yaşamlarında kendilerine vereceğimiz desteklerle öz güvenlerini sağlama adına geliştirdiğimiz bir projedir. Okulumuzda, birçok farklı disiplin ve alandaki MS eğitimi almış uzmanlarımız okul disiplini içerisinde hastalarımıza eğitim vermekte. Bugün de üniversitemiz müzik okutmanlarından Yusuf Ziya Beydüz'ün hazırlamış olduğu koro projesi ile Şeb-i Arus anısına tasavvuf türkülerini sunuyoruz"şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş da MS hastalarına ve bu hastalar için geliştirilen projelere destek veremeye devam edeceklerini aktardı.

Çeşitli eserleri seslendiren koro, katılımcılardan ilgi gördü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MS hastalarından "Şeb-i Arus" konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN