'de protest müzik

Giriş Tarihi: 12.1.2016 14:23
Gazze'de protest müzik

Filistinli Ruvan Ukkaşe, Şeridi toplumuna yabancı gelen protest müzik grubunda sahne alarak Filistin'in tarihiyle ilgili şarkıları seslendiriyor.

'de "" içerisinde sahnelere çıkan Ukkaşe, yaptığı açıklamada, yaklaşık bir aydan beri müzik grubuna katıldığını belirterek, "Grubumuz, Gazze Şeridi'nde Filistin'in tarihi ve devrim şarkılarını protest müzik tarzında icra ediyor" dedi.

Geçen aralık ayında ilk kez Gazze'deki bir düğün töreninde sahneye çıktığını belirten Ukkaşe, Evli ve 1,5 yaşında, Ömer adında bir çocuğunun olduğunu ve işini çok sevdiğini ifade etti.

Erkeklerden oluşan müzik grubunun içinde bir kadının sahneye çıkmasının çok zor olduğu ve ciddi eleştirilere yol açtığını aktaran Ukkaşe, "Ancak tüm bunlara rağmen bizi destekleyen bir kitle var. Etraftan gelen olumsuz eleştirilere göğüs gererek engelleri aşmak zorundayız" diye konuştu.

Filistin'in devrimci şarkıları

Grubun kurucusu ve yöneticisi Adil Abdurrahman, Gazze Şeridi'nde sanata meyilli kesime hitap ettiklerini ve seslerini bölge halkına ulaştırmak için yoğun çaba harcadıklarını ve destekçilerinin kendilerini ayakta tuttuğunu söyledi.

Devavin Müzik Grubu'nun 50 kişilik bir ekipten oluştuğunu, Ukkaşe ile birlikte şuanda iki sanatçıları olduğunu dile getiren Abdurrahman, grubu oluşturma amacının Filistin'in tarihi ve devrimci müzik sanatını ihya etmek olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'de protest müzik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN