Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da anılacak

Giriş Tarihi: 13.1.2016 10:46
Cemil Meriç İstanbul'da anılacak

İstanbul'da " Günleri" etkinliği, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle bugün ve yarın gerçekleştirilecek.

Yazar ve düşünür için İstanbul'da anma etkinliği düzenlenecek.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesinden yapılan açıklamaya göre "Cemil Meriç Günleri" etkinliği, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 13-14 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Yarın saat 10.00'da Karacaahmet Mezarlığındaki Cemil Meriç'in kabri başında düzenlenecek törenle başlayacak, etkinlik Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde saat 13.00'te fotoğraf sergisi ve 13.30'da belgesel gösterimiyle devam edecek.

Saat 14.00'te ise TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın yöneteceği, Cemil Meriç'in kızı Prof. Dr. Ümit Meriç, tarihçi yazar Mustafa Armağan, şair A. Ali Ural ve şair Hüseyin Akın'ın konuşmacı olarak katılacağı panel gerçekleşecek.

Etkinliğin ikinci gününde, Kabataş Anadolu Lisesinde gerçekleşecek ilk oturumu gazeteci, yazar Bünyamin Yılmaz yönetecek, Memduh Cumhur konuşmacı olacak. İsov Dinçkök Anadolu Teknik Lisesinde düzenlenecek ikinci oturumu, Dr. Şeref Akbaba yönetecek, Prof. Dr. Ergun Yıldırım konuşmacı olarak katılacak. Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesinde, Cengizhan Orakçı'nın yöneteceği üçüncü oturumda ise Doç. Dr. Bahtiyar Aslan, Muzaffer Doğan'ın yöneteceği son oturumda ise Haluk İmamoğlu konuşacak.

"Umrandan Uygarlığa", "Kırk Ambar" isimli eserleriyle iki defa Türkiye Milli Kültür Vakfı Ödülünü kazanan Meriç'in, "Hint Edebiyatı", "Saint Simon", "İlk Sosyolog", "İlk Sosyalist", "Bir Dünyanın Eşiğinde", "Bu Ülke", "Mağaradakiler", "Bir Facianın Hikayesi", "Işık Doğudan Gelir" ve "Kültürden İrfana" gibi eserleri de bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemil Meriç İstanbul'da anılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN