Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SİYAD'ı 'Abluka'ya aldı

SİYAD gecesine "En İyi Film" dahil 4 ödül alan "Abluka" damga vurdu. Törende Cem Yılmaz "1996'dan beri katılırım, hiç ödül almadım. Bu bana DiCaprio'yu hatırlatıyor" dedi

SİYAD'ı 'Abluka'ya aldı
Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) bu yıl 48'inci kez düzenlediği SİYAD Ödül Töreni önceki akşam İstanbul'daki Şişli Kent Kültür Merkezi'nde yapıldı. Emin Alper'in yönettiği "Abluka" filmi, 11 dalda aday olduğu gecede "En İyi Film," "En İyi Yönetim," "En İyi Senaryo" ve "En İyi Kurgu" olmak üzere 4 ödül kazandı. Ahmet Soner, Menderes Samancılar, Gülsen Tuncer ve Hilmi Etikan'a Onur Ödülü'nün verildiği törende "Sarmaşık" filmindeki performansıyla Nadir Sarıbacak, "Nefesim Kesilene Kadar" filmindeki performansıyla da Esme Madra En İyi Oyuncu ödüllerini kazandılar.

YILMAZ'DAN DICAPRIO GÖNDERMESİ

Oyuncu Tuğrul Tülek'in sunduğu gecede Cem Yılmaz "En İyi Yabancı Film" seçilen Mad Max Fury Road'un dağıtımcısına ödülünü takdim etti. SİYAD'ın ödül gecelerine ilk olarak Zeki Demirkubuz'la beraber katıldığını hatırlatan Yılmaz, "1996'dan beri Sinema Yazarları Derneği'nin ödül törenlerini çok sıkı takip ediyorum. O zamandan beri SİYAD törenlerinde hiç ödül almadım. Bu bana birazcık Leonardo DiCaprio'yu hatırlatıyor" diyerek SİYAD yönetimine gönderme yaptı.

EMEK'ÇİLERE EMEK ÖDÜLÜ
Şebnem Hassanisoughi "Bulantı," Özgür Emre Yıldırım da "Sarmaşık" filmindeki performanslarıyla En İyi Yardımcı Oyuncu ödüllerini aldı. "Nefesim Kesilene Kadar" filminin "Ahmet Uluçay İlk Film Ödülü"nü kazandığı gecede, En İyi Sanat Yönetimi Ödülü "Çekmeceler" filmine, En İyi Görüntü Yönetimi "Rüzgarın Hatıraları" filmine, En İyi Müzik ödülü de "Çekmeköy Underground" filmine verildi. Emek Ödülü Emek Sineması çalışanlarından Murat Aldemir ile Hayri Akkoç'a takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SİYAD'ı 'Abluka'ya aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN