Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dişi Robin Sharma sahnede

'Ferrari'sini satan Bilge' kitabıyla tanıdığımız Robin Sharma, ülkesinin en seçkin avukatıydı. Yıldızlara varan mesleki şöhreti, milyonlarca dolarlık banka hesabı, özel jeti ve ferrasi. Bir gün her şeyi bırakıp Hindistan'a gitti. Ve Hintli bir Yogi olarak sahip olduğu her şeyi elinin tersiyle itip, yeniden ülkesine dönmüştü. İstanbul'da ferrari'sini satmasa da tam olarak Robin Sharma gibi yaşamını kökten değiştiren bir kadın var.

Giriş Tarihi: 29.1.2017 17:25 Güncelleme Tarihi: 29.1.2017 17:32
Dişi Robin Sharma sahnede
Hindistan'a yaptığı gezinin ardından yaşamını tamamen değiştiren İletişim-İlişki Uzmanı ve Yaşam Koçu Hande Akın, 5 Şubat'ta doğum gününde 40 yaşına basarken, Cihangir'deki BO Sahne'de sahneye çıkarak 'Hayatım Hikaye' temasıyla cesaretle hayatının oyununu oynayacak.

HAYATINI YENİDEN YARATTI

O bir reklamcı ve iletişim uzmanıydı. 2010 yılında Hindistan'a yaptığı yolculuk sonrasında yaşamını yeniden inşa etti. Robin Sharma gibi 'Ferrarisi'ni satmasa da Hande Akın, hayatını tamamen değiştirdi. O günleri "15 yıl makine gibi çalıştım. Hindistan'a gittim. Döndüğümde artık reklamcı değildim. Artık bambaşka bir işim var. İlişki uzmanlığı yani yaşam koçluğu yapıyorum. Hindistan beni yeniden doğurdu. Sonsuz ve sınırsız olduğumu fark ettim. Kim ne diyor, elalem nedir korkularım yok. Kendimi mutlu etmek için yaptığım şeyleri çoğalttım. Artık işimi hobi olarak yapıyorum. Biz hayatımızı ya başkaları için ya da başkaları ne diyecek, ne düşünecek diye geçiriyoruz. Lütfen herkes yaşam telaşının içinde bir an dursun. Ve anı yaşayın, kendinize zaman ayırın. Tek amacım insanlara artık bu farkındalığı öğretebilmek. Yeterki yaşamı yavaşlatın. Kendinizi tanıyın ve içsel yolculuğunuza çıkın. Ben hayatımı yeniden yarattım. Bu kalabalık şehir, bu insanlar beni yaşamımı değiştirmeye zorladı" diye anlatıyor.

HAYATIM HİKAYE

Hande Akın 40 yaşına basacağı 5 Şubat'taki doğum gününde, hayatının en kıymetli hikayelerini bu kez bir tiyatro sahnesinden paylaşacak. Akın 'Hayatım Hikaye' diyerek, kah güldürerek, kah düşündürerek, duygudan duyguya geçirerek en çok da fark ettirecek. Gönülden gönüle bir yolculuk yaptıracak izleyicilerine.

İLHAM VEREN NEW YORK TATİL

Hande Akın, 'Hayatım Hikaye' gösterisini hazırlamaya nasıl karar verdiğini ise şöyle açıklıyor: "Herbirimizin çok hikayesi, her hikayenin de kahramanları var. Kendi hayatlarımızın kahramanıyız aslında. Hayallerimizle yazıyoruz hikayelerimizi. Ben de Hande olarak bir hayal kurdum. Daha doğrusu çocukluk hayallerimi, kalbimin şarkısını çalan ne varsa gerçekleştirmeyi kafaya koydum. Hem de hiç ertelemeden, "Eelalem ne der? Ne düşünür?" diye düşünmeden. Akışta geldiği gibi, canım istediği, gönlümden geçtiği gibi. Tam bir yıl önce, kendime doğum günü hediyesi olarak bir hafta New York tatili vermiştim. Bu tatilde, 2016'nın şubat ayında, New York'ta bir Broadway Show izledim. İzlediğim bu showda, bir tap dans sanatçısının hayat hikayesi vardı. Bu hikayenin bana fark ettirdikleri çok kıymetliydi. Bu show bana ilham verdi. Sanatçının hayat hikayesini paylaşması, benim de kendi hikayelerimi paylaşmam için vesile oldu. "Hayatım hikaye" kişisel gelişim gösterisinin fikri işte böyle doğdu."

YÜZLERCE KİŞİNİN HİKAYESİNİ DİNLEDİ

2010'dan bu yana kişisel gelişim alanında eğitimler ve seminerler veren, yaşam koçluğu yapan, Kadın Olmak kitabının yazarı, Ben Zamanı'nın yaratıcısı Hande Akın, bu güne kadar yüzlerce danışanının hayat hikayesini dinledi. Hande Akın, ülkemizin son dönemde yaşadığı terör olaylarında, içimizdeki korkuyu serbest bırakmak için ücretsiz seminerler vererek, halkı birlik olma yolunda buluşturan neferlerden biri oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dişi Robin Sharma sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN