Türkiye'nin en iyi haber sitesi

317 eşsiz görücüye çıkıyor

Artam Antik AŞ, bu kez Nadir Kitap Müzayedesi yapıyor. 343. Müzayede'de satışa çıkarılacak 317 orijinal eser, 16 Mayıs'ta sahiplerini bulacak.

Giriş Tarihi: 13.5.2020 ABONE OL
317 eşsiz görücüye çıkıyor

Artam Antik AŞ, bu kez Nadir Kitap Müzayedesi yapıyor. 343. Müzayede'de satışa çıkarılacak 317 orijinal eser, 16 Mayıs'ta sahiplerini bulacak. Değerli eserler arasında Nazım Hikmet, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Reşat Nuri Güntekin, Yaşar Kemal gibi yazarların imzalı kitapları, devlet belgeleri ve seyahat kitapları yer alıyor. Sahra'daki Bedevi yaşamını anlatan kitap 17 bin 500 lira, Osmanlı resim ve sanat tarihi sanatı uzmanı Thalasso'nun yazdığı metin ve saray ressamı Zonaro'nun renkli taşbaskısı resimlerinden oluşan İstanbul kitabı ise 18 bin liradan alıcı bekliyor.40 BİN LİRALIK ÖZEL KİTAP
Müzayedenin en ilgi çeken ve en yüksek satış rakamıyla alıcısını bekleyen kitap ise, İstanbul'un mimari envanterini ortaya koyan "İstanbul'un Yapı Sanatı" adlı eser. Bir eşi daha olmayan 3 ciltlik kitap, 40 bin liradan satışa çıktı. Osmanlı Türkleri'nin kültür tarihi ile sosyal hayatını yansıtan temel kaynaklardan biri olarak gösterilen kitabon yazarı Cornelius Gurlitt. 1937'deki ölümü öncesi Türk sanatına yaptığı hizmetler nedeniyle Gurlitt, Türk Tarih Kurumu'na şeref üyesi seçilmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
317 eşsiz görücüye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA