Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap Kiralama İlgi Görüyor

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:38
Kitap Kiralama İlgi Görüyor
lılar, kitap satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Abdullah Reha Nazlı’nın Ali Paşa Mahallesi Genç Ali Sokağı’ndaki iş yerinde, kiralık kitap uygulamasından faydalanan okurlar, hem tasarruf sağlıyor, hem de kitap okuma alışkanlığı kazanıyor.
İş yerinde üye sayısının 3 bini geçtiğini belirten Abdullah Reha Nazlı, kiralık kitapların özellikle öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü kaydetti.
Kitap kiralamanın birçok avantajı bulunduğunu İfade eden Nazlı, "Anadolu’da kitapçılık her geçen gün zorlaşıyor.Kitapçıların buna benzer birçok sorunu var. İnternetten satış yapanlar, her kesimin buralardan alışveriş yapabildiği için çok daha uygun fiyata satabiliyorlar. Bunun için doğal olarak da ülkemizdeki kitapçılık, azalan bir meslek haline dönüştü. Ana caddeler üzerinde kitapçılar olmuyor, olanlar da kitabın yanında fotokopi, kırtasiye ve oyuncak bulundurmak zorunda kalıyor. Biz bunlara karşı ayakta durabilmek ve kitap okurlarını rahat ettirebilme hayalimiz için küçükte olsa bu sistemi uyguladık.
Kitabı okur ve beğenirseniz rafınızda tutun ve ödediğiniz fiyatın yüzde 15’i kadar indiriminiz sistemde biriksin.Alıp okuduğu kitabı geri getirebildiği, aldığı kitap başına indirim kazanabildiği ve en çok okuyanlar listesine girdiğinde daha büyük indirimler kazandığı bir sistem bulduk. İnternette çoğu zaman görüyoruz, insanlar kitap okurken kahve içme gibi bir kültür oluşturmuşlar. İnsanların bunu sevdiğini gördük ve burada da uygulamaya çalıştık. Bahçemizde kitap okurları dilediği kadar vakit geçirebiliyorlar. Bizim ikramlarımız oluyor, dilerlerse sipariş verebiliyorlar. Ama hangi kitabı alacaklarına karar verebilmek için istediği kadar vakit geçirebiliyorlar. Kitabı evlerine götürüp 3 ay içinde geri getirebiliyorlar. Üniversiteli öğrenciler bahçemizde toplanıp, derslerine burada bakabiliyor ve gelip burada fikir alışverişinde bulunabiliyorlar" dedi.
Nazlı, asıl mesleğinin Gıda Mühendisliği olduğunu sözlerine ekledi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap Kiralama İlgi Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN