Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali Çetinbaş: Aday Tespitinde STK’ların Da Görüşünü Alacağız

Giriş Tarihi: 20.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 19:05
Ali Çetinbaş: Aday Tespitinde STK’ların Da Görüşünü Alacağız
AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, milletvekili aday tespit çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarından da görüş alınacağını kaydetti.
Çetinbaş, yaptığı açıklamada, AK Parti’nin STK’ların her alanda olduğu gibi milletvekili adayı belirlemede de demokratik değeri verdiğini ifade etti.
Başkan Ali Çetinbaş, "7 Haziran 2015 yapılacak olan 25.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik aday tespit çalışmaları devam etmekte, bu kapsamda Temayül yoklamaları ve mülakatlar gerçekleştirilmiş olup Genel Merkez ara komisyon çalışmaları sürmektedir. AK Parti Genel Merkez MYK tarafından alınan prensip karar gereği aday tespit çalışmalarında Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) sürece dahil edilmesi uygun görülmüştür. Bu çerçevede Kütahya’da bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları gibi sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında görev yapan mensuplarının oy kullanarak görüşlerini ifade etmeleri istenmiştir. 23 Mart 2015 Pazartesi günü AK Parti Kütahya İl Başkanlığı binasında sabah 09.00’da başlatılıp, saat 17.00 itibari ile sonlandırılacak oy verme işlemi gerçekleştirilecektir. Bu oylamada ’İlimizde AK Parti adayı olarak kimleri milletvekili görmek istiyorsunuz?’ yazılı oy pusulasına STK mensuplarının görüşlerini 4 aday olarak yazarak zarfı kapatıp sandığa atması ile gerçekleşecektir. Değerlendirme AK Parti Genel Merkez SKM Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı yapılacaktır.
Burada amaçlanan sivil toplum kuruluşlarımızın çok değerli görüşlerini direkt olarak almak ve aday belirleme sürecine katkıda bulunmalarını sağlamaktır. AK Parti her alanda üstün tuttuğu STK’lara bu süreçte de hak ettikleri demokratik değeri vererek, kıymetli görüşlerinden istifade etmeyi amaçlamaktadır. Bu sürece katkı veren çok değerli STK’lara, başkan ve yönetim kurullarına teşekkür ediyor, seçimlerin Kütahya’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Çetinbaş: Aday Tespitinde STK’ların Da Görüşünü Alacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN