’da ’Bereket Ormanı’na Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
Kütahya’da ’Bereket Ormanı’na Fidan Dikildi
’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan ’Gönül Elçileri’ projesi kapsamında, ’Bereket Ormanı’na fidan dikildi.
Porsuk Barajı Ağaçlandırma Sahası’ndaki törende bir konuşma yapan Vali Şerif Yılmaz, Kütahya’nın yüzde 53’ünün ormanlar kaplı olduğunu ifade etti. Yılmaz, "Diktiğimiz ağaçlar tutacak, belli bir zaman sonra bunlar bizim diktiğimiz ağaçlardır diyeceğiz. Geçen yıl yine aynı havzanın içerisinde Orman Bölge Müdürlüğümüzün organizasyonuyla bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Havzanın karşısında ise çarşı esnafımızın organize ettiği bir program dahilinde ağaç dikimini gerçekleştirmiştik. Bugün tekrar burada bir ağaç dikimi vesilesiyle beraberiz.Öncelikle Ülkemizin yeşillenmesinde, doğanın korunmasında emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Yüzde 53’ü orman olan bir il de, bu ağaçlandırma çalışmalarının hız kesmeden devam etmesi takdire şayan bir çalışmadır. Bütün orman teşkilatımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Gönül elçileri projesi kapsamanında da ilimizde bin 731 gönül elçisi bulunmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmada önce koruyucu aile hizmeti konusunda bir çalışma gerçekleştirilmiş. Geçmişten gelen 6 aileyle birlikte 27 aile, 34 çocuğumuzu barındırmaktadır. 2.aşamasında ise kadın ve güçlenme teması adı altında kadınlar için mesleki eğitim kollarında çalışma düzenlenmiştir" diye konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Orman konulu şiirleri dinletisi gerçekleşti. Şiirlerin okunmasından sonra Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri tarafından Folklor Gösterimi yapıldı.
Ayrıca Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, programda Türk Halk Müziği eserlerini seslendirdi. Son olarak Orman Bölge Müdürlüğü Personeli tarafından Fidan Dikimi hakkında bilgi verildi.
Program sonrası Ağaçlandırma Sahası’nda, Vali Şerif Yılmaz ve Eşi Hilal Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgneral Celal Başoğlu, Kütahya Orman Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, daire müdürleri, Orman Bölge Müdürlüğü personeli ve öğrenciler tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.(EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’da ’Bereket Ormanı’na Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN