Kur’an Kursu Öğreticilerine Kanser Eğitimi

Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:18
Kur’an Kursu Öğreticilerine Kanser Eğitimi
’da, Kur’an Kursu öğreticilerine kanser eğitimi verildi.
İl Müftülüğü, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle Kur’an Kursu Öğreticilerine Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) yetkilileri tarafından Bilgilendirme Eğitimi düzenlenerek, kanserden korunma yöntemleri anlatıldı.
İl Halk Sağlığı KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Sema Kutsal Çelik ve KETEM Sorumlu Hemşire Arzu Sarıçam, Yeşilyurt Müftülüğü bünyesinde görev yapan Bayan Kur’an Kursu Öğreticilerine, Malatya Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda KETEM Bilgilendirme Eğitim Semineri verildi.
Malatya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Selma Aydın Felek’in de katıldığı program, Dr. Felek ‘in açış konuşması ile başladı. Dr. Felek, kanser ve özellikle bayanlarda yaygın olan göğüs kanseri hakkında genel bir bilgilendirme konuşması yaptı.
Dr. Selma Aydın Felek’in açılış konuşmasının ardından, Dr. Sema Kutsal Çelik sunumunu yaptı. Dr. Çelik, göğüs kanseri, kolon kanseri gibi hastalığında risk grubunda olanları tanıttıktan sonra, kanserin tanımasının ve teşhisinin nasıl yapıldığını hazırladıkları maket ve sunular üzerinden izah etti.
Hemşire Arzu Sarıçam, Dr. Çelik’in sunumunun ardından yapılan eğitimin ve bu eğitim sonunda kazandıklarını görev yerlerine döndüklerinde orada bulunan öğrencilerine taşımaları gerektiği konusunda kursiyerlere, “Bugün bizler sizlere bir ışık tuttuk, buradan çıkıp evlerinize gittiğinizde bu ışık sönmesin ve devam etsin, sizler de çevrenizde bulunanları, öğrencilerinizi bu ışıkla aydınlatın” çağrısında bulundu.
Ayrıca Hemşire Arzu Sarıçam tarafından, seminer sonunda kolon kanserinin evde teşhisine imkân sağlayan kitler eğitime katılan tüm personele ücretsiz olarak dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kur’an Kursu Öğreticilerine Kanser Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN