Müftülükten "Din Hizmetlerinde Verimliliğin Artırılması” Semineri

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
İl Müftülüğü’nce düzenlenen “Din Hizmetlerinde Verimliliğin Artırılması" konulu seminerde Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit ile Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman din görevlilerine bilgiler verdiler.
Belediye Konferans salonunda düzenlenen seminere kent genelindeki din görevlileri, kuran kursu görevlileri ile ilçe müftüleri katıldı. Seminerin açılışında konuşan İl Müftüsü Ümit Çimen, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın son 10 yılında emeği geçen hocalarımız aramızda. Dini yayınlarındaki son 10 yıldaki gelişmelere hep birlikte şahidiz. Hangi hocamıza kitabı vereceğiz diye düşünürken bugün Elhamdülillah her bir insana verebileceğimiz yayınlarımız var. Diyanet Radyosu, TV’si ve saymakla bitiremeyeceğimiz birçok yayınla belli bir seviyeye geldik. Din hizmetleri bu işin ana yükünü omuzlayan bir birimimiz” dedi.
Daha sonra söz alan Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 91 yıldır İslam’ın aydınlık mesajlarını insanlarla ve insanlıkla buluşturduğunu belirterek “Kuruluşundan bu yana büyük gayret içerisinde gerek merkez teşkilat gerek taşra teşkilat ile müftülükler ile yurt içinde ve dışında toplumu din konusunda aydınlatma İslam’ın güzelliklerini insanlığa taşımak gayret içinde olmuştur” dedi.
Salman, 2010 yılından sonra başkanlık merkezinde yeni yapılanma olduğunu belirterek “Rabbimize ham olsun ki Diyanet İşleri Başkanlığı gibi milletin hizmetinde olan ve doğru bilgileri aktaran bir kuruluş var” dedi.
Salman’dan sonra da Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit konuşma yaptı.
Toplantı açış konuşmalarının ardından basına kapalı olarak devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müftülükten "Din Hizmetlerinde Verimliliğin Artırılması” Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN