Büyükşehir Belediyesi’nden 1 Milyon Fidan Dikimi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 15:11
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden 1 Milyon Fidan Dikimi
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır, 5 yıl içerisinde dikmeyi hedefledikleri 1 milyon fidanla Malatya’nın daha da yeşil olacağını söyledi.
Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor. ‘Yeşil Malatya’ olarak anılan ilde 1 milyon fidan toprakla buluşacak.
Malatya Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 yıllarını kapsayan Stratejik Plan’da 1 milyon fidan dikilmesi planlanırken, fidanların dikimi 26 Mart 2015 tarihinde start alıyor.
İLKBAHARDA 100 BİN FİDAN DİKİLECEK
Büyükşehir Belediyesi 1 milyon fidan dikimi hedefinin ilk ayağında, 2015 yılının ilkbahar mevsiminde 100 bin adet fidan dikecek. Orman Haftası dolayısıyla düzenlenecek olan program ile 35 bin adet fidanın dikimine başlanacak.
26 MART PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLIYOR
Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sultansuyu Tarım İşletmeleri ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile Dünya Ormancılık Günü kutlamaları çerçevesinde 2. Organize Sanayi girişinde fidan dikim töreni düzenlenecek.
Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyon fidan dikimi projesi, 26 Mart Perşembe günü start alıyor. 26 Mart Perşembe günü saat 11.00’de düzenlenecek olan törende Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 35 bin adet fidan dikileceği belirtilirken, ilkbahar mevsiminde ise toplamda 100 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilecek.
ÇAKIR: ‘YEŞİL MALATYA’ DAHA DA YEŞİL OLACAK
Malatya’nın son yıllarda fidan dikim ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında önemli mesafeler kat ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 5 yıl içerisinde dikmeyi hedefledikleri 1 milyon fidanla Malatya’nın daha da yeşil olacağını söyledi. Çakır, ‘Geçtiğimiz yıl hazırladığımız Büyükşehir Belediyesi Stratejik Plan’da 5 yıllık süreçte 1 milyon fidan dikimi hedefi koyduk. 2015-2019 yılları arasında dikeceğimiz 1 milyon fidan dikimi, Orman Haftası dolayısıyla Perşembe günü start alıyor. Yeşil Malatya’ olarak anılan ilimiz, Belediyemiz tarafından dikilmesi hedeflenen 1 milyon fidanla daha da yeşil olacak. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Malatya merkez başta olmak üzere, yol güzergahları ve ilçe merkezlerine dikeceğimiz fidanlarla, Malatya’nın yeşillenmesine ve ekolojik dengenin korunmasına önemli katkılar sağlanacağına inanıyorum. Bütün hemşerilerimizi bu projemize destek vermeye ve 26 Mart Perşembe günkü törene şimdiden davet ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden 1 Milyon Fidan Dikimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN