Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Girişim Grubu İftar Yemeği Verdi

Giriş Tarihi: 1.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 09:03
Malatya Girişim Grubu İftar Yemeği Verdi
lı İş Adamlarından oluşan Malatya Girişim Grubu Ramazan ayı münasebetiyle Double Tree by Hilton Hotel’de iftar yemeği verdi.
İftar öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti okunurken yemek sonunda ise Malatya Müftüsü Ümit Çimen yemek duası yaptı. İftar sonrası konuşma yapan Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Başdemir, iftar programına katılanlara teşekkür ederek, “Allah’a hamd ediyorum ki geçen yıl bu zamanda bu rahmet mevsiminde bir araya gelip iftarımızı açmıştık ve bu günde Allah bunu nasip etti. İnşallah geleneksel hale getirdiğimiz iftar programda gelecek sene Ramazan Ayı’nda tekrar bir araya geliriz” dedi.
Ramazan ayının rahmet ayı olduğunu belirten Başdemir, “Ramazan ayı aynı zamanda bereket, sevgi ve kardeşlik ayı, ancak ne yazık ki İslam Coğrafyasına baktığımızda kan var gözyaşı var, ateş var Allah bu ateşi söndürsün, Müslümanlara akıl ve fikirle hareket etmeyi nasip etsin. Allah’a şükürler olsun Türkiye’miz bir barış ve güzellik adası olarak bu güzel mevsimi yaşıyor. Cenabı Allah milletimizi ve memleketimizi muhafaza etsin, kardeşliğimizi ve güzelliği devam ettirsin” ifadelerini kullandı.
Girişim Grubu’nun Malatya için çok önemi bir oluşum olduğunu sözlerine ekleyen Başdemir “Sayın Cumhurbaşkanımız buranın açılışına geldiğinde bu Türkiye’nin örnek bir hareketidir diye ortaklarımızı takdir ve teşvik etti. Bugüne kadar Malatya’ya bir şeyler yaptık Allaha şükür ama bunlar yeterli değil, biliyorsunuz bizim kültürümüzde iki günü aynı olan ziyandadır, bizim daha büyük şeyler yapmamız lazım hatta Malatya’da daha birçok böyle oluşumların, birlikteliklerin olması gerekir, hemşehrilerimizin bunları kurması gerekir” dedi.
Düzenlenen iftar yemeğine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Girişim Grubu ortakları, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya Girişim Grubu İftar Yemeği Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN