Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehirler Ve Kültürler Projesi Başvuruları Başladı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Şehirler Ve Kültürler Projesi Başvuruları Başladı
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Şehirler ve Kültürler’ projesi ile 14-29 yaş arası gençlerin ücretsiz olarak Nevşehir, Konya, Amasya ve Ankara gezisine götürüleceği bildirildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kula Gençlik Merkezi Lideri Selçuk Şentürk, 6 Temmuz’da başlayan başvuruların devam ettiğini belirterek, 22 Temmuz - 10 Eylül tarihleri arasında uygulanacak programın 4 gece 5 gün süreceğini söyledi.
Projenin, gençlerin Türkiye’nin doğal güzelliklerini görmele, muhteşem tarihi ve kültürel değerleri öğrenme, Anadolu’da kök salıp büyümüş derin ve heybetli medeniyetimizi, şehirleri ve kültürleri tanımaları için başlatılmış bir hareketlilik projesi olduğunu kaydeden Şentürk, “Bu seyahatlerde gençlerimiz, Bakanlığımıza bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında konaklayacak olup, yapılacak etkinliklerin masrafları yani yemek, ulaşım, konaklama, rehber gibi tüm giderler Bakanlığımızca karşılanacaktır. Farklı illerden gelen gençler, program boyunca birbirlerini tanıma imkânı bulacak, yeni dostluklara ve kardeşliklere yelken açacaklardır. Bu proje 22 Temmuz - 10 Eylül 2015 tarihleri arasında uygulanacak olup, program 4 gece 5 gün sürecektir. Proje kapsamında Nevşehir, Konya, Amasya ve Ankara İllerine 8 dönem halinde 4 grup kız, 4 grupta erkek olmak üzere kültürel geziler düzenlenecektir” dedi.
Şentürk, proje başvurularının http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/BasvuruFormu.aspx adresinden alınacağını ve sonuçların hem internet hem de sosyal medya yoluyla bildirileceğini belirterek, “1. dönem Nevşehir gezilerinin tarihleri yakın olması nedeniyle gençlerimizin biran önce başvuru yapmaları gerekmekte olup, Geziler hakkında ve kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgilere Gençlik ve Spor Bakanlığı Kula Gençlik Merkezinden ulaşılabilecektir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehirler Ve Kültürler Projesi Başvuruları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN