Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BUDO kısa sürede İDO'yu solladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İDO'ya alternatif olması için kurduğu Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi'ne (BUDO) gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Sabit fiyat tarifesi memnun ediyor

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Özelleştirmenin ardından İDO'da yaşanan esnek fiyat tarifelerine yönelik olarak artan tepkiler üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), seferlere başladığı günden itibaren, vatandaşların bir numaralı tercihi oldu. BUDO'yu tercihte en büyük neden sabit fiyat politikasının uygulanması. İDO'da uygulanan esnek fiyat politikasının aksine BUDO'da tam bilet 18, öğrenci ise 14 TL'ye satılması yolcuları oldukça memnun ediyor. Daha önce son dakikaya kadar ne kadar ücret ödeyeceklerini bilmeden İDO ile yolculuk yaptıklarını anlatan vatandaşlar, BUDO'nun kurulmasının ardından bu sıkıntılarının ortadan kalktığını dile getirdi.

YOLCULAR ÇOK MEMNUN

Daha önce sürekli İDO ile yolculuk yaptığını ancak BUDO'nun seferlere başlamasının ardından BUDO'yu tercih etmeye başladığını belirten Serkan Özdemir, "Daha önce sadece İDO ile yolculuk yapardım. İDO'da sabah ve akşam olmak üzere iki sefer bulunuyor. BUDO'da ise öğlen saatinde de sefer olması çok önemli. BUDO hizmete girmeden önce İstanbul'a gitmek için sabah erkenden İDO'ya binmek zorunda kalıyordum. BUDO'nun öğle saatindeki seferleri sayesinde tam vaktinde yolculuk yapabiliyorum" dedi. Öğrenci olduğu için sık sık Bursa ile İstanbul arasında yolculuk yaptığını kaydeden Yunus Emre Kepti de BUDO ile yolculuk yapmanın oldukça avantajlı olduğunu söyledi. İDO ile yaptığı yolculuklarda bilet ücretleri konusunda sıkıntılar yaşadığını anlatan Kepti, "İDO ile yolculuk yapacakken sürekli erken bilet alma telaşına düşüyordum. Eğer bilet almayı son güne bırakırsam bilet fiyatları çok yükseliyordu. BUDO'da ise böyle bir şey söz konusu değil. Hareket saatinden 5 dakika öncede gelseniz aynı ücrete bilet alıyorsunuz. Üstelik öğrenci biletinin fiyatı çok uygun sadece 14 TL." diye konuştu. BUDO ile konforlu ve ekonomik yolculuk yapma imkânına kavuşan vatandaşların Büyükşehir Belediyesi'nden bir isteği daha bulunuyor. Sefer sayılarının mutlaka arttırılması gerektiğini kaydeden vatandaşlar, ayrıca birde arabalı feribotun hizmete girmesini istiyor. İş sebebiyle sık sık Bursa ile İstanbul arasında yolculuk yapmak durumunda kaldığını belirten Halit Sekban, bu konuyla ilgili şunları söyledi: "BUDO seferlere başladıktan sonra İDO benim için bitmiştir. BUDO sayesinde ne kadar ücret ödeyeceğimi bilerek yolculuk yapabilme imkânına kavuştum. Ancak mutlaka sefer sayısı arttırılmalı. Çünkü yoğun bir talep var ve biletler günler öncesinden bitiyor. Ayrıca birde arabalı feribot filoya eklenmeli. Arabamız varken de BUDO ile yolculuk etmek isteriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BUDO kısa sürede İDO'yu solladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN