Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hediye'mi verin

İki yıldır kayıp olan Sinem için kurulan özel ekibin olayı 6 ayda çözmesi üzerine, 10 yıldır kayıp olan Hediye Handan Çakal'ın annesi de aynı ekipten yardım istedi

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Kayıp Sinem Yurdanur'un 2.5 yıl sonra cesedinin bulunması gözleri henüz 19 yaşındayken kaybolan ve aradan 10 yıl geçmesine rağmen bulunamayan Hediye Handan Çakal olayına çevirdi. Sinem için emniyette kurulan ve sır cinayeti 6 ayda çözen özel ekibe seslenen Hediye Handan Çakal'ın annesi Fatma Çakal, "Sinem olayını çözen özel ekip benim kızımı da bulur. 10 yıldır içim yanıyor. Kızım öldüyse bile bir mezarı olsun gidip dua edeyim" dedi. Babası Hayri Çakal'ı 2001'de kanserden kaybettikten sonra annesi Fatma Çakal ile yaşayan ve üniversite sınavına hazırlanan Hediye Handan Çakal, 2003 yılı Mayıs ayında, kütüphaneye gitmek için evden ayrıldı. Ve bir daha Handan'dan haber alınamadı. Polisin aramaları sonuçsuz kalırken, İstanbul'da hırsızlık suçundan arkadaşı Onur Doğanyiğit ile yakalanan Turan Gümüş, vicdan azabı çektiğini belirterek, Hediye Handan Çakal'ı Bursa'da kaçırdıklarını, tecavüz ettikten sonra Sakarya'nın Pamumova ilçesinde ormanlık bir alanda öldürdüklerini söyledi. Ancak söz konusu bölgede yapılan aramada Hediye Handan Çakal'ın ne cesedine ne de herhangi bir eşyası rastlanamadı.

HER TELEFON UMUT

Kızıyla Sinem'in aynı yaşta olduğunu belirten Fatma Çakal, yıllardır Handan'dan bir haber gelmesini beklerken, kaybolan Sinem'i kendi kızı gibi gördüğünü ve sürekli gazeteleri okuyarak genç kızın bulunmasını beklediğini söyledi. Sinem'in öldürüldüğü haberiyle yıkıldığını anlatan ancak ailesi için en azından bir mezarı olacağı için sevindiğini ifade eden acılı anne şöyle konuştu: "Kızımın sevgilisi yoktu. Olsa bana veya kardeşi Merve'ye anlatırdı. Onu rahatsız eden kişiler de yoktu. Yavruma ne oldu anlamadım. Belki gelir veya telefon açar diye evden çıkmıyorum. Her kapı ve telefonun çalışında umutlanıyorum. Sonra hayal kırıklığı ile ağlayarak akşamı ediyorum. Yaşamımda en büyük özlemim Hediyem'in bir gün eve gelmesi. Sinem de Hediyem gibi 19 yaşındaydı. Yaşı ve kaderleri aynıydı. Onun kemik ve saçlarına ulaştılar. Bu haberi ailesinin öğrenince ne yaptığını en iyi ben bilirim."

HEDİYE'Yİ DE ARASINLAR

Sinem'in annesinin kızının başında dua edeceği bir mezara kavuştuğunu belirten Fatma Çakal, kendi kızının akıbeti konusunda hiçbir bilgisi olmadığını ve bunun da büyük acı verdiğini söyledi. Emniyet Müdürü'ne seslenen Fatma Çakal, "Kurulan özel ekip Sinem'in cesedini 6 ayda bulduysa aynı ekip 10 yıldır bulunamayan benim kızımı da arasın. Belki onlar bir sonuca varır" dedi. Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 2'nci sınıf öğrencisi olan Sinem Yurdanur, 26 Temmuz 2010'da yaz okulu için geldiği İnegöl'de ortadan kaybolmuştu. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Sinem olayını çözmek için İnegöl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Murat Sevinç, 6 kişiden oluşan özel bir ekip kurdu. Ekip Sinem'in sevgilisi olduğu iddia edilen ve daha sonra intihar eden Emrah Kaya'nın cezaevinde bulunan arkadaşının konuşmasıyla Sinem'in cesedine ulaşmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hediye'mi verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN