Bir yaşam tarzı: Serdivan Gölpark

'Üniversite Kenti' olarak bilinen Sakarya'nın Serdivan ilçesinde yapımı süren 'Serdivan Gölpark' tesislerinin açılışı için geriye sayım başladı. İçinde birçok sosyal tesisin bulunduğu Gölpark'ta, bir de açık hava tiyatro salonu yapılıyor

Giriş Tarihi: 5.4.2013
İçilebilir su kaynakları arasında dünya genelinde söz sahibi olan Sapanca Gölü, çevresindeki yapılaşma ve diğer faktörlerle beraber hızla kirlenmesine rağmen, gölün Serdivan kısmında bu kirliliğe 'dur' diyecek bir proje üretildi. Göl kıyısını halka açarak korumak isteyen Serdivan Belediyesi, içerisinde modern tesislerin bulunduğu Serdivan Gölpark tesisleri için kolları sıvadı. Geçen yıl bir kısmı devreye giren ve halkın yoğun ilgisiyle beraber projesi genişleyerek ilerleyen Serdivan Gölpark Tesisleri, Sapanca Gölü'nün kuzey kesiminde cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. 'Sapanca Gölü Kuzey Kıyısı Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Projesi'nin ilk etabı olan Serdivan Gölpark tesislerinin insanların nefes alabileceği bir mekan olacağının altını çizen Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, tesisin yaklaşık 30 milyon Euro'ya malolacağını söyledi. Tesislerin yarısını geçen yıl halka açtıklarını anımsatan Alemdar, "Bu yıl tesislerin tamamını halkımıza açmayı planlıyoruz. Ayrıca Sakarya Üniversitesi ilçemizde bulunuyor. Gölpark tesisleri Sakarya Üniversitesi'ne çok yakın ve üniversite gençlerini biz burada ağırlamayı planladık. Üniversiteli gençlerimiz tesislerimizde her türlü ihtiyaçlarını sağlayacağı bir yaşam alanı bulacak" dedi.

TEM'E 3 KİLOMETRE

Gölün kullanılmayan ve kaderine terk edilmiş bölümünde hayata geçirilen çalışmayla beraber, kayalıklarla kaplı kıyı bölgesine, yürüyüş yolları ve iskeleler inşa edildi. Spor alanları, yürüyüş bandının yanısıra, tiyatro alanı ile sanat severlere de kuçak açan Gölpark, gölün içine uzanan iskelesiyle de dikkat çekiyor. Serdivan Gölpark, D-100 Karayolu'nun hemen yanında olması, TEM'e ise sadece 3 kilometre uzaklıkta olmasıyla bölgenin aranan dinlenme ve eğlence tesisleri arasında olması bekleniyor. Üniversite gençliğinin geçen yıl uğrak yeri haline gelen Gölpark'ta gençler için, açık hava ve göl kıyısında canlı müzik yapma imkanı da buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yaşam tarzı: Serdivan Gölpark
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN