Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyayı turluyor Sakarya'da yaşıyor

Giriş Tarihi: 5.4.2013

Dünya Süpersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Sakarya sokaklarının müdavimi... Ailesiyle Sakarya'da yaşayan başarılı sporcu, Başbakan "Bırak bu işleri" dediyse de motosiklet tutkusundan vazgeçmiyor

Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, dünyanın her yerinde çeşitli yarışlara katılıyor. Sofuoğlu, her yarıştan sonra Sakarya'ya gelip, annesi Nurhayat Sofuoğlu'na sarılıyor. Milli motosikletçinin en büyük korkusu iki evladını da 24 yaşında kaybeden annesinin bir evlat acısı daha yaşamaması... Dünya Süpersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2003'te ağabeyi Bahattin'i 24 yaşında yolun karşısına geçerken trafik kazasında, 2008'de de yine 24 yaşında olan diğer ağabeyi Sinan'ı Körfez Yarış Pisti'nde kaybetti.

BAŞBAKAN'I DİNMELEDİ

Ağabeyi Sinan'ın ölümünden 5 ay sonra kendisi de kaza geçiren Kenan Sofuoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın o dönem kendisini arayıp bu sporu bırakmasını öğütlediğini anlattı. Sofuoğlu, "Başbakanımız 'Kenan geçmiş olsun. Tehlikeli spor yapıyorsun. Bırak artık, seninle konuşalım' dedi. Ama ben Dünya Şampiyonu olunca yanınıza geleceğim dedim ve şimdi sözümü tuttum" dedi. Hala Başbakan Erdoğan'la buluşamadıklarını belirten Sofuoğlu, "Bir araya gelince her sporda tehlike olduğunu, motosiklet yarışlarında da tehlike olduğunu ama bu ihtimalin yüzde 1'i geçmeyeceğini söyleyeceğim" diyor.

ANNEM ÜZÜLMESİN

Peş peşe gelen ölümlerin ailesi için büyük yıkım olduğunu söyleyen Kenan Sofuoğlu, "Geride bir tek ben kaldım. 2007'de Dünya Şampiyonu oldum. 2008'de Dünya 18'ncisi. Yarışlar canlı yayınlanıyordu. O kadar çok korkuyordum ki düşmekten. Annem düştüğümü görür ve üzülür diye korkuyordum. Annem izlerken düşersem annem üzülür, bana bir şey olur diye korkarsa gibi korkular beni çok etkiliyordu. İki ağabeyimi 24 yaşında kaybedince benim için 24 yaş çok zor geçti. Oysa motor sporlarında düşmek kalkmak vardır. Bu da benim başarımı çok düşürdü. Bırakma aşamasına geldim. 2009' yeniden Dünya üçüncülüğüne yükseldim. 2012'de yeniden Dünya Şampiyonu oldum" şeklinde konuştu. Memleketine yarış pisti yapılmasına ön ayak olan Sofuoğlu'nun şimdiki hedefi kendisi gibi dünya şampiyonu motosikletçiler yetiştirmek. Sofuoğlu, "Bu yıl Türkiye genelinde motosiklet tutkunu gençlerin elemelerini yine burada yapacağız. Ve finale kalan 2 gencimizi Hollanda motosiklet kupasına sokacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyayı turluyor Sakarya'da yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN