Bursa'nın gündemi Mahfel

Bursa'da 120 yıllık tarihiyle kentin simgelerinden biri olan ancak geçtiğimiz yıl aralık ayında boşaltılan Mahfel Aile Çay Bahçesi'nin akıbetinin ne olacağı konusundaki belirsizlik sürüyor

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Boşaltılmasının ardından İçişleri Bakanlığı'nın satılması yönünde karar verdiği tarihi aile çay bahçesi için yapılan iki ihaleden de beklenen sonuç çıkmadı. Mahfel'in kalıcı gelir sağlamak adına Bursaspor'a verilmesi gerektiğini sürekli olarak dile getiren Bursaspor taraftarları satışın gerçekleşmemesinin ardından umutlanırken, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ise Bursalıların çoğunun Mahfel'in kamuda kalmasını istediğini belirtti. Mahfel Aile Çay Bahçesi'nin iki ihalede de satılamamış olması Bursaspor taraftarlarının umutlanmasına deden oldu. Mahfel'in satışa çıkarılacağının açıklandığı ilk günden bu yana tarihi mekânın kalıcı gelir sağlamak adına yeşil beyazlı kulübe verilmesini isteyen taraftarlar, iki ihalede de satışın gerçekleşmemesinin ardından taleplerini bir kez daha kent dinamiklerine iletmeye hazırlanıyor. Bursaspor'un kalıcı geliri için yeşil-beyazlı kulübe verilmesini istediklerini ifade eden Teksas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, "Bursasporumuzun sürekli üst sıralarda olabilmesi ve İstanbul kulüpleriyle daha güçlü mücadele edebilmesi için kalıcı gelirlere ihtiyaç vardır. Bursaspor'un başarısı Bursa şehrinin başarısıdır. Bursa'nın sembollerinden olan Mahfel'in Bursaspor'a verilmesini istiyoruz. Tüm kişi ve kurumlar Bursaspor için elinden geleni yapmalı. Çünkü başka Bursaspor yok. Bursaspor bir tane" dedi.

"ASLA SATILMAMALI"
Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala ise Mahfel'in satışını istemediklerini ifade etti. Pala, "Bursa Kent Konseyi gönüllüleri de Mahfel'in satılmamasını istiyor. Şehrin yöneticileri, halkın istek ve düşüncelerine bakarak hareket etmelidir. Bursalıların büyük çoğunluğu mekanın kamuda kalmasını istiyor. Mahfel'in satışının yapılmaması için Ankara'daki ve Bursa'daki yetkililere gereken dilekçeleri gönderdik" diye konuştu. İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir ise iki ihalede de satışın gerçekleşmemesinin ardından ilerisi için netleşmiş bir kararın olmadığını ifade ederek, şunları söyledi: "Şu anda tahmin etmek zor. Yetkili kurumlarımızla görüşmelerimizi yapacağız. Durum değerlendirmesi sonucunda ne karar alacağımızı şu an için kestirmek zor. Gerekirse Sivil Toplum Kurumları'yla da görüşmeler yapabiliriz. Satış kararı alırsak ihale kanununun emrettiği hükümler doğrultusunda satışa çıkarız ki bu 30-45 günlük bir süreç demek. Durum değerlendirmesi yaptıktan sonra Mahfel'in geleceği belli olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın gündemi Mahfel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN