Acısu Parkı yenilendi

Belediyesi, şehrin en büyük parklarından biri olan Acısu Parkı'ndaki yenileme çalışmalarının ardından parkı yeniden hizmete açtı.

Giriş Tarihi: 8.5.2013 15:23
Çevre ve peyzaj düzenlemelerinin yanısıra alt yapı sorunları da çözüme kavuşan parkın açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İzmit'in kalbi konumundaki parkta yapılan işleri beğendiğini ve takdir ettiğini söyleyerek sözlerine başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, 'İzmit'e ayrı bir kimlik kattık, katmaya devam ediyoruz. Kocaeli'de İzmit'te bir değişim rüzgarı esiyor. Sanayi şehri olarak bilinen şehrimiz kültür, sanat ve tarih şehri olarak anılmaya başlandı. Gri bir şehir imajına sahip şehrimiz 2004'ten sonra kent yemyeşil hale geldi' dedi.

Acısu Parkı'nın yenileme çalışmalarını yakından ve kararlılıkla takip eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, parkın açılısında yaptığı konuşmada, 'Bu parkımızda çalışmalarımızı yürütürken pek çok sorunla, itirazla karşılaştık. Parkın yapımı kadar bu olumsuzluklara da enerji harcadık. Ama bugün burada bu güzelliği görünce hepsini unuttum. Burası İzmit'in en işlek caddelerinden biri olacak dedik ve bunun böyle olması için büyük bir kararlılıkla çalıştık. 50 yıldır yapılmayanı yaptık. Hiçbir şeyden kaçınmadık. Bugün Paris'in sokaklarında kullanılan taşlar bizim parkımızda da kullanıldı. Çünkü İzmit her şeyin en iyisine layık' dedi.

Özellikle alt yapı ve bazı peyzaj düzenlemeleri sırasında esnafın zor günler geçirdiğini kabul ettiğini dile getiren Başkan Doğan, 'Bazı zorlukları ve riskleri almak zorundaydık. Esnafımızdan yaşadıkları sıkıntılar için özür dileriz. Ancak yıllardır burayı görmezden gelenler gibi davranamazdım. Parkımızın eski hali İzmit'e İzmit'in esnafına yakışmıyordu. Burası için 2 milyon liraya yakın para harcadık, zor çalışmalar yürüttük ama başardık. Park İzmit'e yakışır bir hal aldı' dedi. Parkın tüm İzmitlilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Doğan, parkın yapımında emeği geçenlere ve esnafa teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, Grup Sır mini bir konser verdi. Konserin ardından vatandaşlarla ve esnaflarla biraraya gelen Başkan Doğan, vatandaşın görüşlerini dinledi. Parkı çok beğendiklerini söyleyen vatandaşlar, çalışmalarından ötürü Başkan Doğan'a teşekkür ettiler.
Caddelerinde yapılan çalışmayı çok beğendiklerini ifade eden Müzik Garajı'nın sahibi Züftü Mete Dinler, Başkan Doğan'a açılışın anısına gitar hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acısu Parkı yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN