Tavsiyeler verdiği kuaförüne ortak oldu

Kişisel bakımına özen gösteren kadınlardan biriydi Tuba Şen... Yıllarca hizmet aldığı ve zaman zaman tavsiyeleriyle yönlendirdiği kuaförü Melih Şen ile bir ortaklık kuran genç kadın, şimdilerde Bursa'da güzellik sektörünün nabzını tutuyor

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Bursa'nın tanınmış simalarından Tuba Şen, eskiden kişisel bakımına özen gösteren bir kadınken, şimdi vaktinin tamamını kuaför salonunda geçiriyor. Çünkü genç kadın, müşteri olarak biriktirdiği tecrübelerini artık kendi kuaför salonunda dostlarına hizmet olarak sunuyor. Eski kuaförüyle birlikte Balat'ta çok özel bir salon açan Tuba Şen, "Terzi kendi söküğünü dikemez derler, bazen saçlarımı hiç taramadan eve gittiğim oluyor" diyor.

Kuaför dükkânı işletmek nereden aklınıza geldi?
Çalışma hayatımın tamamı tekstil sektöründe geçti. Eşimle birlikte kurduğumuz firmada çalışmalarım devam ederken eşim ve eski kuaförüm Melih Şen'in anlaşmasıyla karşıma çıkan güzel bir sürpriz oldu güzellik sektörü. Açıkçası aklımda olan bir şey değildi. Aslında her şey ailemizin ferdi olarak gördüğümüz Melih Şen'e abla tavsiyeleri verirken başladı. Yıllardır kuaför salonlarında müşteri olarak çok hizmet aldım. Melih ise hizmet veren taraftı. Biz bu iki tarafın görüşünü birleştirerek yol alıyoruz. Balat'tan her geçişimde buralarda bir şeyler yapmak gerek derken 3 yıldır yapabiliyor olmak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor bana.

Kuaför işletmecisi olmak hayatınızda neler değiştirdi?
Bazen salonu arayıp randevu almak geliyor içimden. Çünkü müşteri iken aradığım her şey var. Bazen de salonun her şeyine kusur bulan müşteri oluyorum. Bu da Melih ile en kusursuz daha nasıl sağlanabiliri bulmamıza yardımcı oluyor. Ancak terzi kendi söküğünü dikemez derler ya işte benim de öyle olduğum dönemler oluyor. Ama salondan mutlu çıkan her müşteri beni öyle mutlu ediyor ki yapamadıklarımın hiçbir önemi kalmıyor.

Saç ve makyaj konusunda modayı nasıl takip ediyorsunuz?
Yakışan neyse onu tercih ediyorum. İnternetten sürekli yabancı sitelerde araştırma yapıyorum. Yurtdışı dergilerini takip ediyorum. Dünyada neler olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. Allah'tan en büyük şansım Melih'in dünya insanı olması. Yeni fikirlere çok açık ama temkinli. Sağlıksız bir şey yapmıyor durum böyle olunca doğallık ön planda. Ben de doğal görünmeyi tercih ediyorum.

2013 yazında saçlar nasıl olacak?
Doğallık ön planda. Renk uygulamalarında balyaj ve doğal ışıltılar, kesimde Bob kesim bayanların favorisi olacak gibi görünüyor. Topuzlarda ya çok iddialı bol krapeli kabarık yüksek modeller ya da son derece doğal sanki evden kendin toplayıp çıkmışsın gibi görünümü olan modeller tercih edilecek. Saçlarını açık kullanacak bayanlara da önerim ıslak görünüm. Islak olan saçlarınızı taramışsınız gibi. Doğallık kadar spor görünümde 2013 yazında favoriler arasında.

2013 yazında hanımlar nasıl makyajlarla karşımıza çıkacak?
Rengârenk paletler edinme zamanı diyebiliriz. Tırnaklarda olduğu gibi makyajda da renk seçeneklerinde sınır yok. Aynen saçta olduğu gibi göz pınarlarında da ıslak görünüm çok tercih ediliyor. Buğulu bakışlar yerini yazın renklerine bıraktı. Son olarak şunu unutmayalım ki "güzellik sektöründe moda; kişinin karakteriyle, konumuyla,ten rengiyle, giyim tarzıyla örtüşmelidir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tavsiyeler verdiği kuaförüne ortak oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN