Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap turist akını

Bursa'da Ramazan Bayramı'nın ardından yaşanan Arap turist akını işletmelerin yüzünü güldürdü. Kentteki bu hareketlilik ekime kadar sürecek

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Bursa'da Ramazan Bayramı'nın ardından Arap turist bolluğu yaşanıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Ramazan Bayramı'ndan sonra Arap turistlerin kente adeta akın ettiğini belirterek "Arap turistler yeniden Bursa'ya gelmeye başladı. Rezervasyonlarımız iyice arttı. Eylül ayının ortalarına kadar Arap turistleri ağırlayacağız" dedi. Ramazan ayının sonlarına doğru Ortadoğu ülkelerinden rezervasyonlar almaya başladıklarını belirten Akkuş, şunları söyledi: "Bursa-Kuveyt arası doğrudan uçak seferleri de başladı. Yüzde 100 doluluk oranı ile başlayan seferler iki ülke arasındaki ilişkileri de artırdı. O yüzden de bununla ilgili valiliğimizin güzel çalışmaları oldu. Direkt uçak seferleri ile beraber Bursa Arap turistleri İstanbul'a göndermeden ağırlayacak."

TURİZM DEYİNCE BURSA

Turizmin daha da canlanması için Uludağ'ı en iyi şekilde değerlendireceklerini ifade eden Akkuş, "Biz Uludağ'a da batı ülkeleriyle birlikte en çok Ruslardan ilgi alıyoruz. Uludağ başlı başına yeni bir planlama ile Davos haline gelecek. O yüzden Uludağ ve Arap ülkeleri ile birlikte güçsel çalışma olacak. Bursa gerçekten de turizm bölgesi haline gelecek. Turizm dendiği zaman Antalya, İstanbul Kuşadası nasıl akla geliyorsa bundan sonra Bursa da gelecek" dedi.

ARAP TURİST HARCIYOR

Yaz sezonu için rezervasyonların çok güzel olduğunu dile getiren Akkuş, "Arap turistler Cumalıkızık gibi tarih kokan yerlerimize gelerek, burada doğanın tadını çıkartıyor. Bundan sonra da daha yoğun bir tempoda gelecekler. 6 Avrupalı turistin yaptığı harcamayı 1 Ortadoğulu turist yapıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap turist akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN