Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rentıp'a 'Bahar' geldi

Giriş Tarihi: 1.12.2013

Bahar Sağlık Grubu, Nilüfer'deki Özel Rentıp Hastanesi'ni de bünyesine kattı. Bahar Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Opr. Dr. Ömer Kurt yeni projelerini SABAH BURSA'ya anlattı

Özel Bahar Hastanesi ve Özel Bahar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'ni bünyesinde bulunduran Bahar Sağlık Grubu, Nilüfer'de faaliyet gösteren Özel Rentıp Hastanesini de bünyesine katarak Bursa'da hizmet alanını genişletti Bahar Sağlık Grubu Genel Koordinatörü Opr. Dr. Ömer Kurt "Bahar Sağlık Grubu olarak vizyonumuz; tıpta farklı ekollerin uygulandığı günümüzde "Güvenilir hizmet nereden alınır?' sorusunda akla ilk gelen hastane olmaktı. Bunun için doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızla çok ciddi gayret gösterdik ve bunun sonucu olarak Bursa'nın teveccühüne mazhar olduğumuza da inanıyorum" dedi. Kurt "Teknolojinin sürekli geliştiği ve yenilendiği bir sektörde teknolojik ekipmanlarımızı, hastalarımıza daha modern hizmet sunmak için sürekli yenilemeye kendimize ilke edindik" diye konuştu. Özel Bahar Hastanesi'nin uyguladığı istikrarlı yürüyüş ve fiyat politikasının kendilerine hep hasta kazandırdığını anlatan Kurt şunları söyledi: "Bu büyüme ile mekanımız bize yetmez oldu. Günde 1500-2000 hasta gelmesi bizi yeni yerler arayışına itti. Hastalardan gelen talepleri karşılamakta ciddi anlamda zorlanıyorduk, meyvesi Rentıp Hastanesi oldu. Şu anda Bahar Hastanesi olarak, toplam 75 doktor ve 550 sağlık çalışanı hizmet sunuyoruz. Bünyemize kattığımız Rentıp Hastanesi'nde ise 40 hekim ve 250 sağlık çalışanımız var. Bahar Sağlık Grubu olarak 115 hekim toplam 800 kişilik sağlık çalışanı ile Bursa'nın en büyük özel sağlık grubu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz."

FİYAT POLİTİKAMIZ AYNI

Bahar Sağlık Grubu'nun fiyat politikasında ciddi bir değişiklik olmadığını belirten Opr. Dr. Ömer Kurt "Özellikle Rentıp Hastanesi'nde bazı fiyatları aşağıya çekerek makul bir seviye indirdik" dedi. Rentıp Hastanesi'nin şu anda günlük 300 hastaya hizmet verdiğini belirten Opr. Dr. Ömer Kurt, randevu sistemi ile üst sınır olarak, 600 hastayı geçmeyeceklerini sözlerine ekledi. Bahar Sağlık Grubu'nun ileride Orhangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlanma ihtimali olduğunu belirten Kurt "Şu anda Bursa'nın ikinci Üniversitesi olan Özel Orhangazi Üniversitesi'nin kendi kampusunda 1000 yataklı Tıp Fakültesi projesi var. İleride Tıp Fakültesi bitince Orhangazi Üniversitesi'nin Osmangazi ve Nilüfer yerleşkeleri şimdiden hazır. Birincisi Bahar Hastanesi, diğeri Rentıp olacaktır. Tıp Fakültesinin dosyası YÖK Genel Kurulu'nda görüşülme aşamasında" dedi. Sağlık turizmi alanında Bahar Sağlık Grubu Hastaneleri'nin 2013'ü Bursa da en fazla yabancı hasta bakma oranına sahip grup olarak bitirmeyi hedeflediğini söyleyen Kurt şöyle devam etti: "Özellikle kalp damar hastalıkları, beyin cerrahisi, ortopedi, tüp bebek, diş, estetik cerrahi, saç ekimi gibi branşları kendimize hedef aldık ve bu branşlarda atılım yapmayı düşünüyoruz. Nijeryada açtığımız Nizamiye Hastanesi ile Afrika pazarın özellikle yönelmek istiyoruz."

HASTANENİN DÖRT AMELİYATHANESİ VAR
Bursa'nın prestijli markalarından Özel Rentıp Hastanesi, Nilüfer FSM Bulvarı'nda 2001'den beri faaliyet gösteriyor. Yeni Hizmet binasına 2012'de taşınan Rentıp Hastanesi, 10 bin metrekare kapalı alanı üzerinde 4'ü suit, toplam 60 yatak kapasitesine sahip. Genel, Kalp Damar Cerrahisi, Koroner ve Yeni Doğan Yoğun Bakımları bulunan hastanenin 4 ameliyathanesi mevcut.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rentıp'a 'Bahar' geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN