Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek bir başarı öyküsü

Bursa'da 7 yıl önce otomobilini satarak bir şirket kuran ve perdelik kumaş ihracatı yapmaya başlayan Ayhan Denizci, şimdi Rusya'dan Afrika'ya, Amerika'dan Japonya'ya kadar 38 ülkeye ihracat yapıyor

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Henüz küçük bir çocukken ithalat ve ihracat yapan bir işadamı olmayı hayal eden Ayhan Denizci yedi yıl önce bu hayaline kavuştu. 13 sene çeşitli firmalarda dış ticaret müdürlüğü yapan Denizci, artık çocukluk hayalenli gerçekleştirerek kendi adına bir şirket kurmaya karar verince harekete geçmiş. Sıfır sermaye ile yola çıkan ve arabasını satarak kendisine ait bir şirket kuran Denizci, şimdilerde perdelik kumaş sektöründe dünyanın tercik ettiği işadamlarından biri durumunda. İşe başladığı ilk yıl 150 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken Denizci, aradan geçen 7 yıl içinde bu rakamı 2 milyon dolara ulaştırmayı başardı. Denizci, şu an Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Singapur, Tayland, Endonezya, Malezya, Filipinler, Avustralya, Libya, Tunus, Cezayir, Nijerya, Tanzanya ve Kongo gibi 38 ülkeye ihracat yapıyor.

'İŞADAMI OLMALIYDIM'

Başarısının ardında inanmak ve çok çalışmak olduğunu ifade eden Denizci, "Ben kafama koyduğumu yapan bir kişiyim. Çocukluğumdan bu yana aklımda her zaman işadamı olmak ve ithalat-ihracat yapmak vardı. Bu hedef doğrultusunda çok çalıştım hatta gençlik yıllarımda kurslara giderek İngilizce öğrendim. Çünkü bir gün hayalimi gerçekleştireceğimi ve o zaman İngilizce konuşabilmemin şart olduğunu biliyordum" dedi. Denizci "Çeşitli şirketlerde dış pazarlama müdürlüğü yaparken iş yaptığım yurtdışındaki müşterilerim benim kendi şirketimi kurmamı istiyorlardı. Ben de onları dinleyip hayallerimi gerçekleştirmek için yüzde yüz ihracat politikasıyla kendime ait 'Ayhan Denizci Tekstil' adında şirket kurdum. Bursalı üreticilerden kumaş alarak bu kumaşları yurtdışına satmaya başladım. İlk olarak Polonya'ya mal sattım şu an ise 38 ülke ile iş yapıyorum" dedi.

'HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPMALI'

Yaptığı işte büyümek ve iyi yerlere gelebilmek adına her zaman çok çalıştığını anlatan Ayhan Denizci, "Şirketimi kurduktan sonra gece gündüz çalıştım. İşimde büyüyebilmek adına İstanbul ile Almanya'da kurulan tekstil fuarlarına katıldım. Fuarlarda yeni insanlarla tanışarak müşteri portföyümü zenginleştirdim ve ihracat yaptığım ülke sayısını arttırdım. Şu an Marinero Home markası ile ürünlerimi satıyorum. Bu marka özellikle Uzakdoğu ülkelerinde bilinir hale geldi. Ancak ben dünya çapında bir marka olmayı hayal ediyorum ve bunun içinde çok çalışıyorum" dedi. Denizci "İş hayatındaki tüm fırsatları tamamen kendim yaratıyorum. Hani derler ya 'Tırnaklarımla kazıyarak bu noktaya geldim.' İşte bu söz beni anlatıyor. Eğer bir insan başarılı olmak istiyorsa kesinlikle bildiği işi yapacak. Benim bildiğim işte pazarlama" görüşünü dile getirdi. Denizci "Rusya'dan Afrikaya, Amerika'dan Japonya'ya perdelik kumaş satıyorum. Tüm kıtalara ihracat yapıyorum. Hedefim kutuplara perdelik kumaş satmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek bir başarı öyküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN